x
x
x Voir catégories x Catégories MENU
ou
Vous recherchez dans la catégorie {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (effacer)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Chercher un produit... Rechercher un produit dans {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Chercher un produit... Rechercher... Chercher un produit...
Catégories x Fermer
  • Chercher: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Salut {{$parent.getName()}}! Voulez-vous voir quels magasins à {{$data.getCity()}} vendent des saunas & hammams?
    L'emplacement actuel
    x

    sauna & hammam

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} Lisez l'expérience de sauna & hammam autres {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 24
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97892475.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (11)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      most_sold
      5978.99 EUR
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97773762.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (11)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      6933.00 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053284.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (6)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8854.00 EUR
    • Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      • https://pc.comparer.be/500x500/125134268.jpg
      Tulikivi Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA Kinos-takkakiuas antaa yhdellä lämmityksellä sekä miellyttävän pehmeät löylyt saunaan että tunnelmallisen takkatulen kodin oleskelutiloihin. Kinos-takkakiuasta lämmitetään saunan viereiseen huoneeseen aukeavan luukun kautta. Saunaan ei siis tarvitse lämmitysvaiheessa mennä lisäämään puita. Kiukaan suuren lasiluukun ympärille voidaan asentaa vuolukivinen takkakiuasmantteli, jolloin tulipesä toimii samalla modernin selkeälinjaisena takkana Ominaisuudet Innovatiivista suomalaista muotoilua. Hyvä... (6)
      Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      1
      good_buy
      2103.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      • https://pc.comparer.be/500x500/150645320.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Pure- o... (4)
      Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      1
      good_buy
      1243.00 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053285.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (3)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8432.00 EUR
    • Tylö SENSE SPORT
      • https://pc.comparer.be/500x500/97703647.jpg
      Tylö Tylö SENSE SPORT SENSE SPORT SENSE SPORT Sense herättää tunteita. Nykyaikaisilla sähkölämmitteisillä Sense-kiukailla yhdistyvät erittäin kaunis muotoilu ja aito Tylön laatu. Nopean hehkumisen ja tasaisen lämpötilan ansiosta voit rentoutua täydellisesti ja päästä lisätunteista irti. (2)
      Tylö SENSE SPORT
      1
      good_buy
      588.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/108136407.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (2)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      1840.00 EUR
    • Infradoc CLASSIC ID-180
      • https://pc.comparer.be/500x500/97870385.jpg
      Infradoc Infradoc CLASSIC ID-180 CLASSIC ID-180 CLASSIC ID-180 Istuma paikkoja: 4Ihmiskunta on jo ennestään tietänyt, että saunalla on terveyttävä vaikutus. Mutta valitettavasti kaikilla ei ole mahdollisuutta hemmotella itseään venäläisessä tai suomalaisessa saunassa. Vasta hiljattain sauna on ollut ainoa terveyttä, kauneutta ja elinvoimia ylläpitävä selkeä tapa kehon lämmittelyyn. (2)
      Infradoc CLASSIC ID-180
      1
      good_buy
      4216.00 EUR
    • Harvia MODERNA E
      • https://pc.comparer.be/500x500/120282241.jpg
      Harvia Harvia MODERNA E MODERNA E MODERNA E Harvia Moderna on sähkökiukaiden aatelia. Moderna lämmittää saunasi nopeasti ja äänettömästi kylpylämpötilaan. Harvian patentoiman ohjauselektroniikan ansiosta sauna on helppo lämmittää omien lämpömieltymysten mukaan jopa asteen tarkkuudella. Erillinen elektroninen anturi pitää saunan lämpötilan tasaisena koko saunomisen ajan. Kiukaan lämpövastukset on suunniteltu kestämään kovaakin kulutusta. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia MODERNA E
      1
      good_buy
      395.00 EUR
    • TMF SAYANY INOX LUMINA
      • https://pc.comparer.be/500x500/149822843.jpg
      TMF TMF SAYANY INOX LUMINA SAYANY INOX LUMINA SAYANY INOX LUMINA Sertifioitu koko Euroopassa Erinomainen suunnittelu Kiukaan tulisijalla on erikoisrakenne, joka sopii verkon kaltaisiin kiukaisiin. Vaikka kiuas on keskikokoinen, siihen mahtuu iso määrä kiviä. Savuhormi menee keskeltäpäin kiuasta, mikä helpottaa kiukaan asentamisen tarvittavaan kohtaan. Kiukaan yläpuolella sijaitseva deflektori estää nojan kertymästä kaasukanaviin. Sopii saunaan 4 9 m3. Kivien laajan pinnan koskettuaan lämmitettävään pintaan saunan lämpötilaa pysyy muuttumattomana. Kiukaase... (2)
      TMF SAYANY INOX LUMINA
      1
      good_buy
      496.00 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/29227527.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly (2)
      Tylö IMPRESSION
      • 00000096074817
      1
      good_buy
      5122.01 EUR
    • Narvi NC 16/20/24
      • https://pc.comparer.be/500x500/95930926.jpg
      Narvi Narvi NC 16/20/24 NC 16/20/24 NC 16/20/24 Uusi nykyaikainen kiuas, joka vastaa täydellisesti lähiaikoina voimaan tulevia CE-normeja. Narvi NC-mallinen kiuas on suunniteltu hyvin mukavasti ja yksinkertaisesti. Mukavan ja yksinkertaisen suunnittelun ansiosta kiuas voidaan helposti asettaa sekä perinteiseen että nykyaikaiseen saunaan. Suojuksen ulkopuoli on grafiittiharmaa ja sillä on rautaovi lasi-ikkunan kanssa sekä mustavärinen etupaneeli tuhkalaatikon kanssa. Lisäksi kiukaalla on myös kivien kaatamiseen tarkoitettu syvennys, jonka y... (2)
      Narvi NC 16/20/24
      1
      good_buy
      492.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97714373.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (2)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      1704.00 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/143786642.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly (2)
      Tylö IMPRESSION
      1
      good_buy
      6629.00 EUR
    • Tulikivi TUISKU XL
      • https://pc.comparer.be/500x500/109714139.jpg
      Tulikivi Tulikivi TUISKU XL TUISKU XL TUISKU XL Tuisku XL on isompaankin saunaan sopiva vuolukivipintainen sähkökiuas. Kiukaan 120 kiloa kiuaskiviä takaavat muhkeat löylyt. Pienten suojaetäisyyksien takia kiuas on helppo sijoittaa saunaan ja turvallinen käyttää. Kiukaan vuolukivipinta on ajattoman kaunis ja auttaa kuivattamaan saunatilan saunomisen jälkeen. Kiukaasta saatavilla kolme eri teholuokkaa; 13,6 kW, 18 kW sekä 21 kW. Lisävarusteena ostettavissa myös kiuastilan lämpötilan säädin, jonka avulla personoit löylyt ja voit vaikuttaa säh... (1)
      Tulikivi TUISKU XL
      1
      1823.00 EUR
    • Narvi ULTRA SMALL
      • https://pc.comparer.be/500x500/109845972.jpg
      Narvi Narvi ULTRA SMALL ULTRA SMALL ULTRA SMALL Trendikäs Narvi Ultra Small -kiuas soveltuu isokokoisiin saunoihin, jotka on rakennettu erikoisehtojen ja tavallista korkeampien vaatimusten mukaan. Kiuas ohjataan monitoiminnollisella ohjauskeskuksella, ja se on varustettu sähköisellä termostaatilla, joka ylläpitää valittua lämpötilaa. Ota huomioon, että väriltään kuvat saattavat olla hiukan erilaisia alkuperäiseen tuotteeseen verrattuna! (1)
      Narvi ULTRA SMALL
      1
      597.00 EUR
    • Tulikivi KUURA 2
      • https://pc.comparer.be/500x500/149125993.jpg
      Tulikivi Tulikivi KUURA 2 KUURA 2 KUURA 2 Pyöreän Kuura-kiukaan pintaratkaisu on visuaalisesti hillitty. Pintamateriaali valukivi on kiukaassa ennennäkemätön. Kiuas sopii väriltään ja muotoilultaan tummiin ja vaaleisiin saunasisustuksiin. Kiukaan pienet suojaetäisyydet mahdollistavat kiukaan lauteisiin integroinnin sekä monipuolisen sijoittelun saunassa. Suuri kivitila antaa pitkät, kosteat ja leppoisat löylyt. Ominaisuudet - Innovatiivista suomalaista muotoilua. - Modulaarinen runko mahdollistaa helposti verhoilun vaihtamisen. - Pie... (1)
      Tulikivi KUURA 2
      1
      1164.00 EUR
    • Tulikivi KUURA 1
      • https://pc.comparer.be/500x500/149125996.jpg
      Tulikivi Tulikivi KUURA 1 KUURA 1 KUURA 1 Pyöreän Kuura-kiukaan pintaratkaisu on visuaalisesti hillitty. Pintamateriaali valukivi on kiukaassa ennennäkemätön. Kiuas sopii väriltään ja muotoilultaan tummiin ja vaaleisiin saunasisustuksiin. Kiukaan pienet suojaetäisyydet mahdollistavat kiukaan lauteisiin integroinnin sekä monipuolisen sijoittelun saunassa. Suuri kivitila antaa pitkät, kosteat ja leppoisat löylyt. Ominaisuudet - Innovatiivista suomalaista muotoilua. - Modulaarinen runko mahdollistaa helposti verhoilun vaihtamisen. - Pie... (1)
      Tulikivi KUURA 1
      1
      1164.00 EUR
    • Tulikivi KUURA 1
      • https://pc.comparer.be/500x500/149125995.jpg
      Tulikivi Tulikivi KUURA 1 KUURA 1 KUURA 1 Pyöreän Kuura-kiukaan pintaratkaisu on visuaalisesti hillitty. Pintamateriaali valukivi on kiukaassa ennennäkemätön. Kiuas sopii väriltään ja muotoilultaan tummiin ja vaaleisiin saunasisustuksiin. Kiukaan pienet suojaetäisyydet mahdollistavat kiukaan lauteisiin integroinnin sekä monipuolisen sijoittelun saunassa. Suuri kivitila antaa pitkät, kosteat ja leppoisat löylyt. Ominaisuudet - Innovatiivista suomalaista muotoilua. - Modulaarinen runko mahdollistaa helposti verhoilun vaihtamisen. - Pie... (1)
      Tulikivi KUURA 1
      1
      1142.00 EUR
    • EOS FILIUS SÄHKÖKIUAS CONTROL
      • https://pc.comparer.be/500x500/155030977.jpg
      EOS EOS FILIUS SÄHKÖKIUAS CONTROL FILIUS SÄHKÖKIUAS CONTROL FILIUS SÄHKÖKIUAS CONTROL Kiinteällä ohjauksella varustettu kompakti seinäkiuas kiintyy helposti seinään ja säästää tilaa saunassa. Uutuus 2015 sopii mainiosti esim. suomen saunaan. Kiukaan syvyys on pelkästään 240mm ja siihen mahtuu max. 8kg kiviä. Väri: Grafiitti helmiäissävyn kanssa Kytkentä: 400 V 3N AC Koko: 575 x 403 x 240mm Filius on EOS-kiukaista ainoa malli, joka ei edellytä erillistä ohjauskeskusta. Kivet eivät sisälly-Kiuaskivet (1)
      EOS FILIUS SÄHKÖKIUAS CONTROL
      1
      617.00 EUR
    • Harvia SIRIUS
      • https://pc.comparer.be/500x500/97658410.jpg
      Harvia Harvia SIRIUS SIRIUS SIRIUS Kylpyhuone sauna voidaan asentaa lähes minne tahansa, asunnoissa, hotelleissa, laivat jne. Kylpyhuone sauna sopii hyvin niin remontin tuote, mutta se sopii uudisrakentamiseen samoin. kylpyhuone sauna on käyttövalmis saman päivän koottuina. (1)
      Harvia SIRIUS
      1
      4569.00 EUR
    • Tylö EXPRESSION COMBI
      • https://pc.comparer.be/500x500/156990393.jpg
      Tylö Tylö EXPRESSION COMBI EXPRESSION COMBI EXPRESSION COMBI Expression-kiukaat ilmaisevat sinun tyylitajuasi Tyylikkyys, puhtaus ja hienostuneisuus - Expression-malliston kiukaamme lisäävät ripauksen ylellisyyttä saunaasi EXPRESSION COMBI 10 kW 1018 m³ kokoiselle saunalle. Sekä kuivat että kosteat löylyt tai Soft Sauna Lisää ohjauskeskus Elite tai Pure ja kontaktorikotelo Commercial Lite. (1)
      Tylö EXPRESSION COMBI
      1
      2090.00 EUR
    • Harvia SIRIUS
      • https://pc.comparer.be/500x500/105201206.jpg
      Harvia Harvia SIRIUS SIRIUS SIRIUS Kylpyhuone sauna voidaan asentaa lähes minne tahansa, asunnoissa, hotelleissa, laivat jne. Kylpyhuone sauna sopii hyvin niin remontin tuote, mutta se sopii uudisrakentamiseen samoin. kylpyhuone sauna on käyttövalmis saman päivän koottuina. (1)
      Harvia SIRIUS
      1
      4569.00 EUR
    2 33
    • Quick filters (quick_questions):
      • Harvia DEFAULT
        • harvia
      • SENTIOTEC DEFAULT
        • sentiotec
      • Helo DEFAULT
        • helo
      • Pas cher DEFAULT
        • budget
    • Quelle marque préférez-vous? (brand):
      • Harvia (harvia)
      • SENTIOTEC (sentiotec)
      • Helo (helo)
      • Aito (aito)
      • EOS (eos)
      • Huum (huum)
      • IKI (iki)
      • Infradoc (infradoc)
      • Kastor (kastor)
      • Magnum (magnum)
      • Mondex (mondex)
      • Narvi (narvi)
      • SAWOTEC (sawotec)
      • SKAMET (skamet)
      • Stoveman (stoveman)
      • TMF (tmf)
      • Tulikivi (tulikivi)
      • Tylö (tylo_)
    • Quel est votre budget? (price):
      • < €570 (budget)
      • €570 - €1215 (low)
      • €1215 - €5805 (medium)
      • > €5805 (high)
    • Modèle (group):
      • Eos Bio-Filius (eos_bio_filius)
      • Eos Bio-Thermat (eos_bio_thermat)
      • Eos Cubo (eos_cubo)
      • Eos Euro (eos_euro)
      • Eos Euro-Max (eos_euro_max)
      • Eos Filius (eos_filius)
      • Eos Finnrock (eos_finnrock)
      • Eos Goliath (eos_goliath)
      • Eos Invisio-Mini (eos_invisio_mini)
      • Eos Saunadome (eos_saunadome)
      • Harvia 20 Pro (harvia_20_pro)
      • Harvia Capella (harvia_capella)
      • Harvia Cilindro (harvia_cilindro)
      • Harvia Forte (harvia_forte)
      • Harvia Kivi (harvia_kivi)
      • Harvia Legend (harvia_legend)
      • Harvia Moderna (harvia_moderna)
      • Harvia Profi (harvia_profi)
      • Harvia Sirius (harvia_sirius)
      • Harvia Vega (harvia_vega)
      • Harvia Xenio (harvia_xenio)
      • Helo Fonda (helo_fonda)
      • Helo Laava (helo_laava)
      • Helo Pikkutonttu (helo_pikkutonttu)
      • Helo Rondo (helo_rondo)
      • Helo Saunatonttu (helo_saunatonttu)
      • Iki Kulma (iki_kulma)
      • Iki Löyly (iki_lo_yly)
      • Iki Monolith (iki_monolith)
      • Iki Pilari (iki_pilari)
      • Iki Seinä (iki_seina_)
      • Narvi Kota Kuru (narvi_kota_kuru)
      • Narvi Kota Luosto (narvi_kota_luosto)
      • Narvi Kota Saana (narvi_kota_saana)
      • Narvi NC (narvi_nc)
      • Narvi Slim (narvi_slim)
      • Narvi Smooth (narvi_smooth)
      • Narvi Softy (narvi_softy)
      • Narvi Stonet (narvi_stonet)
      • Narvi Stony (narvi_stony)
      • Narvi Trio (narvi_trio)
      • Narvi Ultra (narvi_ultra)
      • Narvi Velvet (narvi_velvet)
      • Stoveman 16 (stoveman_16)
      • Stoveman 20 (stoveman_20)
      • Stoveman 24 (stoveman_24)
      • Tylö Expression (tylo_expression)
      • Tylö Sense (tylo_sense)
      • Tylö Sense Combi (tylo_sense_combi)
      • Tylö Sense Commercial (tylo_sense_commercial)
    • Profondeur (profondeur_en_cm):
      • 9.5 cm (profondeur_en_cm_9.5)
      • 50.0 cm (profondeur_en_cm_50.0)
      • 51.0 cm (profondeur_en_cm_51.0)
      • 59.0 cm (profondeur_en_cm_59.0)
      • 60.0 cm (profondeur_en_cm_60.0)
    • Width (largeur_en_cm):
      • 59 cm (largeur_en_cm_59.0)
      • 340 cm (largeur_en_cm_340.0)
      • 435 cm (largeur_en_cm_435.0)
      • 500 cm (largeur_en_cm_500.0)
      • 590 cm (largeur_en_cm_590.0)
    • Height (height):
      • 74 cm (height_74.0)
      • 76 cm (height_76.0)
      • 81 cm (height_81.0)
      • 680 cm (height_680.0)
      • 740 cm (height_740.0)
      • 770 cm (height_770.0)
      • 920 cm (height_920.0)
    • Groupes de produits (siblingcategory):
    • info@comparer.fr