x
x
x Voir catégories x Catégories MENU
ou
Vous recherchez dans la catégorie {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (effacer)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Chercher un produit... Rechercher un produit dans {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Chercher un produit... Rechercher... Chercher un produit...
Catégories x Fermer
  • Chercher: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Salut {{$parent.getName()}}! Voulez-vous voir quels magasins à {{$data.getCity()}} vendent des saunas & hammams?
    L'emplacement actuel
    x

    sauna & hammam

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} Lisez l'expérience de sauna & hammam autres {{$data.getAverageRating() | rating}}

    acheter sauna & hammam

      • Abachi Abachi
      • Haapa Haapa
      • Harvia Harvia
      • SENTIOTEC SENTIOTEC
      • Helo Helo
      • Pas cher Comparez des saunas & hammams à moins de € 570.
    0 - 24
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97773762.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (23)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      most_sold
      7279.65 EUR
    • TMF SAYANY II
      • https://pc.comparer.be/500x500/146143636.jpg
      TMF TMF SAYANY II SAYANY II SAYANY II Sertifioitu koko Euroopassa Erinomainen suunnittelu Kiukaan tulisijalla on erikoisrakenne, joka sopii verkon kaltaisiin kiukaisiin. Vaikka kiuas on keskikokoinen, siihen mahtuu iso määrä kiviä. Savuhormi menee keskeltäpäin kiuasta, mikä helpottaa kiukaan asentamisen tarvittavaan kohtaan. Kiukaan yläpuolella sijaitseva deflektori estää nojan kertymästä kaasukanaviin. Sopii saunaan 8 18 m3. Kivien laajan pinnan koskettuaan lämmitettävään pintaan saunan lämpötilaa pysyy muuttumattomana. Kiukaas... (11)
      TMF SAYANY II
      1
      good_buy
      633.15 EUR
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97892475.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (10)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      6277.95 EUR
    • Stoveman 20
      • https://pc.comparer.be/500x500/103972229.jpg
      Stoveman Stoveman 20 20 20 Kiuas STOVEMAN 20 on tarkoitettu kuivan tai kostean löylyn tuottamiseen kotioloissa.Vid behovet kan man skaffa värmeutbytare som extrautrustning. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet Putket eivät sisälly pakkaukseen: Saunan savupiiput / Teräspiiput (10)
      Stoveman 20
      1
      good_buy
      424.20 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053285.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (7)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8853.60 EUR
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97792607.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (7)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      6798.75 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053284.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (6)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      9296.70 EUR
    • Harvia SIRIUS
      • https://pc.comparer.be/500x500/97656959.jpg
      Harvia Harvia SIRIUS SIRIUS SIRIUS Kylpyhuone sauna voidaan asentaa lähes minne tahansa, asunnoissa, hotelleissa, laivat jne. Kylpyhuone sauna sopii hyvin niin remontin tuote, mutta se sopii uudisrakentamiseen samoin. kylpyhuone sauna on käyttövalmis saman päivän koottuina. (4)
      Harvia SIRIUS
      1
      good_buy
      4980.15 EUR
    • Mondex UKKO
      • https://pc.comparer.be/500x500/133906642.jpg
      Mondex Mondex UKKO UKKO UKKO Rakentaminen tehty puolin ja alaosa vuolukiveä, myös ohjain ja ohjain kotelo sinkittyä terästä. Stone lohkot ovat käsintehtyjä vuolukiveä. (4)
      Mondex UKKO
      1
      good_buy
      1420.65 EUR
    • Harvia GLOW SET #2
      • https://pc.comparer.be/500x500/151215541.jpg
      Harvia Harvia GLOW SET #2 GLOW SET #2 GLOW SET #2 Harvia Glow -pilarikiuas on muotoiltu vaativimmankin saunansisustajan tarpeet täyttäväksi. Glow on tyylikäs ja virtaviivainen designiltaan ja muotonsa ansiosta se antaa joustavuutta saunasisustuksen suunnitteluun. Korkea pilarimuoto tuo näyttävyyttä saunaan ja majesteettinen Glow onkin kuin kruunu lauteiden keskellä. Sarja sisältää: HARVIA LÄMPÖ-KOSTEUSMITTARILLA SAS92300, LEPPÄ RENTO KAUHA JA ÄMPÄRI 5,0 L SARJA 5kpl. SAUFLEX SAUNATUOKSUT, 515ML SAUNAN NISKATUKI, SEETRI HARVIA LUX - HEIKKAKEL... (3)
      Harvia GLOW SET #2
      1
      good_buy
      589.05 EUR
    • Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ
      • https://pc.comparer.be/500x500/108118343.jpg
      Huum Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ HUUM-kiukaat tarjoavat saunoitsijoille ainutlaatuisen elämyksen, jossa yhdistyy kaksi asiaa peräkkäin ikivanha saunatraditio ja pohjoismainen muotoilu. Kaikki HUUM-kiukaat näyttävät tosi siisteiltä! Laadukkaasta materiaalista valmistetut hyvin kestävät ja ekonomiset nopeasti lämpenevät kiukaat tuottavat pehmeitä ja tiheitä löylyjä, jotka säilyy löylyhuoneessa sangen pitkän aikaa. HUUM DROP-kiuas sai nimensä omien erinomaisten ominaisuuksiensa mukaan, eli jokaisesta kiukaan pinnalle putoavast... (3)
      Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ
      1
      good_buy
      765.45 EUR
    • Harvia SMARTFOLD
      • https://pc.comparer.be/500x500/97771269.jpg
      Harvia Harvia SMARTFOLD SMARTFOLD SMARTFOLD Harvia SmartFold kylpyhuoneen tilankäytön uusi aikakausi Ota kylpyhuoneen neliöt tehokäyttöön! Harvian uusi kokoontaittuva ja muunneltava kylpyhuonesauna SmartFold käyttää lattiatilaa vain tarpeen mukaan. SmartFold on todellinen elämänkaarisauna, joka sopii kaikille käyttäjille, kaikkiin elämänvaiheisiin. Kaikille käyttäjille esteetön sauna. Nuoren perheen arki helpottuu tilansäästön ansiosta, mutta myös esteettömyys ja seniorikäyttäjät on huomioitu. Kun lauteet jätetään yläasentoon, saunaan... (3)
      Harvia SMARTFOLD
      1
      good_buy
      5311.95 EUR
    • Tylö SENSE ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/109179519.jpg
      Tylö Tylö SENSE ELITE SENSE ELITE SENSE ELITE Sense herättää tunteita. Nykyaikaisilla sähkölämmitteisillä Sense-kiukailla yhdistyvät erittäin kaunis muotoilu ja aito Tylön laatu. Nopean hehkumisen ja tasaisen lämpötilan ansiosta voit rentoutua täydellisesti ja päästä lisätunteista irti. (3)
      Tylö SENSE ELITE
      1
      good_buy
      1286.25 EUR
    • Tylö SENSE SPORT COMBI 4
      • https://pc.comparer.be/500x500/140590359.jpg
      Tylö Tylö SENSE SPORT COMBI 4 SENSE SPORT COMBI 4 SENSE SPORT COMBI 4 Nyt voit nauttia sekä saunasta että höyrystä tämän kompaktin ja joustavan sauna- ja höyrykiukaan avulla. Helposti sijoitettava ja taitavasti muotoiltu kuten muutkin Sense-sarjan kiukaat. Sama korkea turvallisuustaso suojaavan Thermosafe-pintakäsittelyn ansiosta, helppo käyttää ja sama todistettu Tylö-laatu. Kivet eivät sisälly-Kiuaskivet (3)
      Tylö SENSE SPORT COMBI 4
      • 00000062202060
      1
      good_buy
      1000.64 EUR
    • Harvia CILINDRO EE
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053283.jpg
      Harvia Harvia CILINDRO EE CILINDRO EE CILINDRO EE Harvia Cilindro -sähkökiukaan massiivinen kivimäärä tarjoaa nautinnollisen saunaelämyksen. Valittavanasi on kolme erilaista Cilindro-kiuasmallia. Näissä lattiamallisissa kiukaissa hinta-laatusuhde on erinomainen. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia CILINDRO EE
      1
      493.50 EUR
    • EOS BI-O MAX
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053053.jpg
      EOS EOS BI-O MAX BI-O MAX BI-O MAX (2)
      EOS BI-O MAX
      1
      good_buy
      1388.10 EUR
    • Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      • https://pc.comparer.be/500x500/150645320.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Pure- o... (2)
      Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      1
      good_buy
      1305.15 EUR
    • Harvia TOPCLASS COMBI
      • https://pc.comparer.be/500x500/120282240.jpg
      Harvia Harvia TOPCLASS COMBI TOPCLASS COMBI TOPCLASS COMBI Harvia Topclass Combi on sähkökiukaan ja höyrystimen yhdistelmä, joka tarjoaa erilaisia saunanautintoja. Voit valita perinteisen saunan, höyrysaunan, yrttisaunan tai tuoksusaunan. Tämä kiuas on oikea valinta sinulle, joka arvostat pehmeitä ja kosteita löylyjä sekä tuoksujen tuomaa tunnelmaa. Kivet eivät sisälly -Sauna kivet (2)
      Harvia TOPCLASS COMBI
      1
      good_buy
      791.70 EUR
    • Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ
      • https://pc.comparer.be/500x500/108045849.jpg
      Huum Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ HUUM-kiukaat tarjoavat saunoitsijoille ainutlaatuisen elämyksen, jossa yhdistyy kaksi asiaa peräkkäin ikivanha saunatraditio ja pohjoismainen muotoilu. Kaikki HUUM-kiukaat näyttävät tosi siisteiltä! Laadukkaasta materiaalista valmistetut hyvin kestävät ja ekonomiset nopeasti lämpenevät kiukaat tuottavat pehmeitä ja tiheitä löylyjä, jotka säilyy löylyhuoneessa sangen pitkän aikaa. HUUM DROP-kiuas sai nimensä omien erinomaisten ominaisuuksiensa mukaan, eli jokaisesta kiukaan pinnalle putoavast... (2)
      Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ
      1
      700.35 EUR
    • Tylö SENSE SPORT 2/4
      • https://pc.comparer.be/500x500/150797437.jpg
      Tylö Tylö SENSE SPORT 2/4 SENSE SPORT 2/4 SENSE SPORT 2/4 Kiuas pieniin saunatiloihin. Kivitila käytettäväksi Mini-kiuaskivien kanssa. Kiukaaseen integroitu ohjauspaneeli, jossa termostaatti ja mekaaninen ajastin. Lämmitysaika enintään 3 tuntia. Etukäteisajastus 0-9 tuntia. TylöHelo SENSE SPORT 2/4:ssä (yksityiskäyttöön) on aika- ja lämpönäyttö sijoitettu kätevästi edessä olevaan ohjauspaneeliin, jossa ne ovat aina näkyvillä ja helposti käytettävissä. SENSE SPORT2/4 on muunnettavissa 2,24,5 kW. Sisäänrakennettu ohjauspaneeli. Aika- ja lämpötilanäytö... (2)
      Tylö SENSE SPORT 2/4
      1
      597.46 EUR
    • Huum STEEL
      • https://pc.comparer.be/500x500/149774276.jpg
      Huum Huum STEEL STEEL STEEL HUUM - TUO UUTTA LAATUA SAUNOMISEEN Huumin kiukaat tarjoavat ainutlaatuisen saunaelämyksen, niissä yhdistyvät tuhatvuotiset perinteet ja nykyaikainen pohjoismainen muotoilu. Ulkonäöltään Huum-kiukaat ovat elegantteja. Ne ovat laadukkaista materiaaleista valmistettuja, kestäviä ja taloudellisia. Kiukaamme on suunniteltu lämpiämään nopeasti, pysymään kauan lämpimänä ja tuottamaan enemmän höyryä. Kiukaat on valmistettu EU:ssa. Huum-kiukaat tarjoavat hienoja hetkiä saunassa parhaiden ystävien kan... (2)
      Huum STEEL
      1
      579.39 EUR
    • Harvia M3 SL
      • https://pc.comparer.be/500x500/121553456.jpg
      Harvia Harvia M3 SL M3 SL M3 SL SL-kiukaat on tarkoitettu kaikille saunan ystäville, jotka haluavat, että heidän saunansa olisi mahdollista helposti lämmittää sekä toisista sisätiloista että ulkoa. Lisäksi meillä on tarjolla kiukaat vedenlämmittimen kanssa. Molemmat kiukaan tyypit sopivat erinomaisesti sekä pieni -että keskikokoisiin saunatiloihin. Kiukaat vedenlämmittimen kanssa voidaan kytkeä erilliseen vesisäiliöön. Kaikki kiukaat ovat varustettu valurautaovella, jossa on lasi-ikkuna. Säädettävien jalkojen ansiosta kiuas... (2)
      Harvia M3 SL
      1
      498.00 EUR
    • Harvia LEGEND 240 «GREENFLAME»
      • https://pc.comparer.be/500x500/155772263.jpg
      Harvia Harvia LEGEND 240 «GREENFLAME» LEGEND 240 «GREENFLAME» LEGEND 240 «GREENFLAME» Harvia Legend GreenFlame -puukiukaan suuren lasiluukun takana loimuava tuli palaa puhtaasti sinä saat vain nauttia maagisen rauhoittavasta tunnelmasta. Keskikokoiseen saunaan sopiva kiuas on vähäpäästöinen ja kestävä. Mahtava kivimäärä takaa pehmeät löylyt. Kiukaan sydän on täysin uudistunut GreenFlame 20 -tulipesä, joka on kehitetty puhtaan palamisen ehdoilla. Sen ansiosta puunpolton pienhiukkaspäästöt ovat viidenneksen aiempaa pienemmät ja häkäpäästöt ovat 70 % alhaisemmat. Uudistunut Gree... (2)
      Harvia LEGEND 240 «GREENFLAME»
      1
      good_buy
      1106.70 EUR
    • Stoveman 24 HEAVY
      • https://pc.comparer.be/500x500/97886303.jpg
      Stoveman Stoveman 24 HEAVY 24 HEAVY 24 HEAVY Kiuas STOVEMAN24 Heavyon tarkoitettu kuivan tai kostean löylyn tuottamiseen kotioloissa.Vid behovet kan man skaffa värmeutbytare som extrautrustning. Tulisijan paksuus on 8mm Kivet eivät sisälly-Sauna kivet Putket eivät sisälly pakkaukseen: Saunan savupiiput / Teräspiiput (2)
      Stoveman 24 HEAVY
      1
      473.55 EUR
    2 31
    • Quick filters (quick_questions):
      • Harvia DEFAULT
        • harvia
      • SENTIOTEC DEFAULT
        • sentiotec
      • Helo DEFAULT
        • helo
      • Pas cher DEFAULT
        • budget
    • Quelle marque préférez-vous? (brand):
    • Quel est votre budget? (price):
      • < €570 (budget)
      • €570 - €1215 (medium)
      • > €1215 (high)
    • Modèle (group):
      • Eos Bio-Filius (eos_bio_filius)
      • Eos Bio-Thermat (eos_bio_thermat)
      • Eos Cubo (eos_cubo)
      • Eos Euro (eos_euro)
      • Eos Euro-Max (eos_euro_max)
      • Eos Filius (eos_filius)
      • Eos Finnrock (eos_finnrock)
      • Eos Goliath (eos_goliath)
      • Eos Invisio-Mini (eos_invisio_mini)
      • Eos Saunadome (eos_saunadome)
      • Harvia 20 Pro (harvia_20_pro)
      • Harvia Capella (harvia_capella)
      • Harvia Cilindro (harvia_cilindro)
      • Harvia Forte (harvia_forte)
      • Harvia Kivi (harvia_kivi)
      • Harvia Legend (harvia_legend)
      • Harvia Moderna (harvia_moderna)
      • Harvia Profi (harvia_profi)
      • Harvia Sirius (harvia_sirius)
      • Harvia Vega (harvia_vega)
      • Harvia Xenio (harvia_xenio)
      • Helo Fonda (helo_fonda)
      • Helo Laava (helo_laava)
      • Helo Pikkutonttu (helo_pikkutonttu)
      • Helo Rondo (helo_rondo)
      • Helo Saunatonttu (helo_saunatonttu)
      • Iki Kulma (iki_kulma)
      • Iki Löyly (iki_lo_yly)
      • Iki Monolith (iki_monolith)
      • Iki Pilari (iki_pilari)
      • Iki Seinä (iki_seina_)
      • Narvi Kota Kuru (narvi_kota_kuru)
      • Narvi Kota Luosto (narvi_kota_luosto)
      • Narvi Kota Saana (narvi_kota_saana)
      • Narvi NC (narvi_nc)
      • Narvi Slim (narvi_slim)
      • Narvi Smooth (narvi_smooth)
      • Narvi Softy (narvi_softy)
      • Narvi Stony (narvi_stony)
      • Narvi Trio (narvi_trio)
      • Narvi Ultra (narvi_ultra)
      • Narvi Velvet (narvi_velvet)
      • Stoveman 13 (stoveman_13)
      • Stoveman 16 (stoveman_16)
      • Stoveman 20 (stoveman_20)
      • Stoveman 24 (stoveman_24)
      • Tylö Expression (tylo_expression)
      • Tylö Sense (tylo_sense)
      • Tylö Sense Combi (tylo_sense_combi)
      • Tylö Sense Commercial (tylo_sense_commercial)
    • Profondeur (profondeur_en_cm):
      • 9.5 cm (profondeur_en_cm_9.5)
      • 50.0 cm (profondeur_en_cm_50.0)
      • 51.0 cm (profondeur_en_cm_51.0)
      • 59.0 cm (profondeur_en_cm_59.0)
    • Width (largeur_en_cm):
      • 59 cm (largeur_en_cm_59.0)
      • 340 cm (largeur_en_cm_340.0)
      • 435 cm (largeur_en_cm_435.0)
      • 590 cm (largeur_en_cm_590.0)
    • Height (height):
      • 74 cm (height_74.0)
      • 76 cm (height_76.0)
      • 81 cm (height_81.0)
      • 680 cm (height_680.0)
      • 740 cm (height_740.0)
      • 770 cm (height_770.0)
    • Groupes de produits (siblingcategory):
    • info@comparer.fr