x
x
x Voir catégories x Catégories MENU
ou
Vous recherchez dans la catégorie {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (effacer)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Chercher un produit... Rechercher un produit dans {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Chercher un produit... Rechercher... Chercher un produit...
Catégories x Fermer
  • Chercher: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Salut {{$parent.getName()}}! Voulez-vous voir quels magasins à {{$data.getCity()}} vendent des saunas & hammams?
    L'emplacement actuel
    x

    sauna & hammam

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} Lisez l'expérience de sauna & hammam autres {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 24
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97773762.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (16)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      most_sold
      6933.00 EUR
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97892475.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (6)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      5978.99 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053284.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (4)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8854.00 EUR
    • Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      • https://pc.comparer.be/500x500/125134268.jpg
      Tulikivi Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA Kinos-takkakiuas antaa yhdellä lämmityksellä sekä miellyttävän pehmeät löylyt saunaan että tunnelmallisen takkatulen kodin oleskelutiloihin. Kinos-takkakiuasta lämmitetään saunan viereiseen huoneeseen aukeavan luukun kautta. Saunaan ei siis tarvitse lämmitysvaiheessa mennä lisäämään puita. Kiukaan suuren lasiluukun ympärille voidaan asentaa vuolukivinen takkakiuasmantteli, jolloin tulipesä toimii samalla modernin selkeälinjaisena takkana Ominaisuudet Innovatiivista suomalaista muotoilua. Hyvä... (4)
      Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      1
      good_buy
      2103.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      • https://pc.comparer.be/500x500/150645320.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Pure- o... (3)
      Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      1
      good_buy
      1243.00 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053285.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (3)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8432.00 EUR
    • Harvia RONDIUM
      • https://pc.comparer.be/500x500/97698658.jpg
      Harvia Harvia RONDIUM RONDIUM RONDIUM Jos haluat hankkia itsellesi jotain erikoista, niin Rondium-sauna Harvialta on paras vaihtoehto. Pyöristetty tuplaovi, ruostumattomasta teräksestä valmistettu upotuskaulus ja diodivalot tekevät saunatiloja vielä tyylikkäämmäksi. Ruostumattomasta teräksestä valmistetut koriste-esineet antavat ulkoseinille siistin ja nykyaikaisen ulkonäön. Kehikkö on myös ruostumatonta terästä. Laadukkaat meteriaalit suojaavat saunan alaosaa kosteudesta. Valmistusmateriaalina käytetään myös lämpökäsiteltyä haap... (3)
      Harvia RONDIUM
      1
      good_buy
      9381.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/108136407.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (2)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      1840.00 EUR
    • SAWOTEC SAVONIA
      • https://pc.comparer.be/500x500/150805129.jpg
      SAWOTEC SAWOTEC SAVONIA SAVONIA SAVONIA Savonia-kiukaat on tarkoitettu sekä henkilökohtaiseen että yleiskäyttöön. Kiukaissa on avara kiviamme, johon mahtuu iso määrä kiuaskiviä. Kun kivien päälle heitetään vettä, niin tästä syntyy runsaasti nautinnollisia löylyjä. Kiukaat on varustettu säädettävillä jaloilla. Ulkovaippa on ruostumatonta terästä. Kiukaiden koko vaihtelee riippuen tehosta ja kivien määrästä. On mahdollista tilata myös samat kiukaiden mallit, joiden ulkovaippa on työstetty suojapäällysteellä, mikä suojaa ihoa satunnai... (2)
      SAWOTEC SAVONIA
      1
      good_buy
      406.00 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/97675256.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly 96074807 (2)
      Tylö IMPRESSION
      1
      good_buy
      6869.00 EUR
    • Infradoc CLASSIC ID-210
      • https://pc.comparer.be/500x500/97813598.jpg
      Infradoc Infradoc CLASSIC ID-210 CLASSIC ID-210 CLASSIC ID-210 Ihmiskunta on jo ennestään tietänyt, että saunalla on terveyttävä vaikutus. Mutta valitettavasti kaikilla ei ole mahdollisuutta hemmotella itseään venäläisessä tai suomalaisessa saunassa. Vasta hiljattain sauna on ollut ainoa terveyttä, kauneutta ja elinvoimia ylläpitävä selkeä tapa kehon lämmittelyyn. (2)
      Infradoc CLASSIC ID-210
      1
      good_buy
      4848.00 EUR
    • TMF SAYANY INOX LUMINA
      • https://pc.comparer.be/500x500/149822843.jpg
      TMF TMF SAYANY INOX LUMINA SAYANY INOX LUMINA SAYANY INOX LUMINA Sertifioitu koko Euroopassa Erinomainen suunnittelu Kiukaan tulisijalla on erikoisrakenne, joka sopii verkon kaltaisiin kiukaisiin. Vaikka kiuas on keskikokoinen, siihen mahtuu iso määrä kiviä. Savuhormi menee keskeltäpäin kiuasta, mikä helpottaa kiukaan asentamisen tarvittavaan kohtaan. Kiukaan yläpuolella sijaitseva deflektori estää nojan kertymästä kaasukanaviin. Sopii saunaan 4 9 m3. Kivien laajan pinnan koskettuaan lämmitettävään pintaan saunan lämpötilaa pysyy muuttumattomana. Kiukaase... (2)
      TMF SAYANY INOX LUMINA
      1
      good_buy
      496.00 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/143786642.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly (2)
      Tylö IMPRESSION
      1
      good_buy
      6629.00 EUR
    • EOS BI-O MAX
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053053.jpg
      EOS EOS BI-O MAX BI-O MAX BI-O MAX Kivien mukana (1)
      EOS BI-O MAX
      1
      1322.00 EUR
    • EOS BIO-THERMAT
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053065.jpg
      EOS EOS BIO-THERMAT BIO-THERMAT BIO-THERMAT KIVET KAUPAN PÄÄLLE (1)
      EOS BIO-THERMAT
      1
      636.00 EUR
    • Helo MAGMA
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053095.jpg
      Helo Helo MAGMA MAGMA MAGMA Helo SKLA Magma on suunniteltu suuriin laitossaunoihin, joissa tarvitaan kestävää, tehokasta ja kustannustehokasta kiuasta, joka antaa runsaat löylyt ja miellyttävän ilmapiirin. Huomautus: SKLA 260 -mallia ohjataan uusilla digitaalisilla ohjaimilla ja mallia SKLA 262 perinteisillä ohjaimilla. Malleihin SKLA 181 ja 210 voidaan valita kumpi tahansa ohjaus. SKLA:n ohjainvaihtoehdot löytyvät täältä. Molempien mallien noin 120 kg kivimäärä varmistaa hyvät löylyt. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (1)
      Helo MAGMA
      1
      1859.00 EUR
    • EOS BIO-THERMAT PAKKI - STANDART
      • https://pc.comparer.be/500x500/143786638.jpg
      EOS EOS BIO-THERMAT PAKKI - STANDART BIO-THERMAT PAKKI - STANDART BIO-THERMAT PAKKI - STANDART Sarja sisältää: EOS Bio ThermatSähkökiukaatHöyrytoiminnolla EOS Econ H2Ohjausyksikkö 20kg Harvia kiuaskivet Lisätietoja saat alla olevista tuotteista kohdasta "ERIKSEEN TILATTAVAT TUOTTEET". (1)
      EOS BIO-THERMAT PAKKI - STANDART
      1
      812.00 EUR
    • EOS BI-O TEC
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053048.jpg
      EOS EOS BI-O TEC BI-O TEC BI-O TEC KIVET KAUPAN PÄÄLLE (1)
      EOS BI-O TEC
      1
      628.00 EUR
    • EOS BI-O STAR
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053067.jpg
      EOS EOS BI-O STAR BI-O STAR BI-O STAR Kivien mukana (1)
      EOS BI-O STAR
      1
      2178.00 EUR
    • Narvi SOFTY
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053131.jpg
      Narvi Narvi SOFTY SOFTY SOFTY Softy-kiuasta valmistetaan kahta tehoa: 6.8 kW ja 10.5 kW. Alaosa on ruostumatonta terästä ja kivikori on kromattua terästä. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (1)
      Narvi SOFTY
      1
      817.00 EUR
    • Mondex AHTI
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053086.jpg
      Mondex Mondex AHTI AHTI AHTI Rakentaminen tehty puolin ja alaosa ruostumatonta terästä, myös ohjain ja ohjain kotelo sinkittyä terästä. Stone lohkot ovat käsintehtyjä vuolukiveä. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (1)
      Mondex AHTI
      1
      711.00 EUR
    • EOS GOLIATH 34.G II
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053301.jpg
      EOS EOS GOLIATH 34.G II GOLIATH 34.G II GOLIATH 34.G II (1)
      EOS GOLIATH 34.G II
      1
      1818.00 EUR
    • Harvia CILINDRO EE
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053283.jpg
      Harvia Harvia CILINDRO EE CILINDRO EE CILINDRO EE Harvia Cilindro -sähkökiukaan massiivinen kivimäärä tarjoaa nautinnollisen saunaelämyksen. Valittavanasi on kolme erilaista Cilindro-kiuasmallia. Näissä lattiamallisissa kiukaissa hinta-laatusuhde on erinomainen. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (1)
      Harvia CILINDRO EE
      1
      470.00 EUR
    • EOS BI-O MINI
      • https://pc.comparer.be/500x500/90052724.jpg
      EOS EOS BI-O MINI BI-O MINI BI-O MINI KIVET KAUPAN PÄÄLLE (1)
      EOS BI-O MINI
      1
      411.00 EUR
    2 33
    • Quick filters (quick_questions):
      • Harvia DEFAULT
        • harvia
      • SENTIOTEC DEFAULT
        • sentiotec
      • Helo DEFAULT
        • helo
      • Pas cher DEFAULT
        • budget
    • Quelle marque préférez-vous? (brand):
      • Harvia (harvia)
      • SENTIOTEC (sentiotec)
      • Helo (helo)
      • Aito (aito)
      • EOS (eos)
      • Huum (huum)
      • IKI (iki)
      • Infradoc (infradoc)
      • Kastor (kastor)
      • Magnum (magnum)
      • Mondex (mondex)
      • Narvi (narvi)
      • SAWOTEC (sawotec)
      • SKAMET (skamet)
      • Stoveman (stoveman)
      • TMF (tmf)
      • Tulikivi (tulikivi)
      • Tylö (tylo_)
    • Quel est votre budget? (price):
      • < €570 (budget)
      • €570 - €1215 (low)
      • €1215 - €5805 (medium)
      • > €5805 (high)
    • Modèle (group):
      • Eos Bio-Filius (eos_bio_filius)
      • Eos Bio-Thermat (eos_bio_thermat)
      • Eos Cubo (eos_cubo)
      • Eos Euro (eos_euro)
      • Eos Euro-Max (eos_euro_max)
      • Eos Filius (eos_filius)
      • Eos Finnrock (eos_finnrock)
      • Eos Goliath (eos_goliath)
      • Eos Invisio-Mini (eos_invisio_mini)
      • Eos Saunadome (eos_saunadome)
      • Harvia 20 Pro (harvia_20_pro)
      • Harvia Capella (harvia_capella)
      • Harvia Cilindro (harvia_cilindro)
      • Harvia Forte (harvia_forte)
      • Harvia Kivi (harvia_kivi)
      • Harvia Legend (harvia_legend)
      • Harvia Moderna (harvia_moderna)
      • Harvia Profi (harvia_profi)
      • Harvia Sirius (harvia_sirius)
      • Harvia Vega (harvia_vega)
      • Harvia Xenio (harvia_xenio)
      • Helo Fonda (helo_fonda)
      • Helo Laava (helo_laava)
      • Helo Pikkutonttu (helo_pikkutonttu)
      • Helo Rondo (helo_rondo)
      • Helo Saunatonttu (helo_saunatonttu)
      • Iki Kulma (iki_kulma)
      • Iki Löyly (iki_lo_yly)
      • Iki Monolith (iki_monolith)
      • Iki Pilari (iki_pilari)
      • Iki Seinä (iki_seina_)
      • Narvi Kota Kuru (narvi_kota_kuru)
      • Narvi Kota Luosto (narvi_kota_luosto)
      • Narvi Kota Saana (narvi_kota_saana)
      • Narvi NC (narvi_nc)
      • Narvi Slim (narvi_slim)
      • Narvi Smooth (narvi_smooth)
      • Narvi Softy (narvi_softy)
      • Narvi Stonet (narvi_stonet)
      • Narvi Stony (narvi_stony)
      • Narvi Trio (narvi_trio)
      • Narvi Ultra (narvi_ultra)
      • Narvi Velvet (narvi_velvet)
      • Stoveman 16 (stoveman_16)
      • Stoveman 20 (stoveman_20)
      • Stoveman 24 (stoveman_24)
      • Tylö Expression (tylo_expression)
      • Tylö Sense (tylo_sense)
      • Tylö Sense Combi (tylo_sense_combi)
      • Tylö Sense Commercial (tylo_sense_commercial)
    • Profondeur (profondeur_en_cm):
      • 9.5 cm (profondeur_en_cm_9.5)
      • 50.0 cm (profondeur_en_cm_50.0)
      • 51.0 cm (profondeur_en_cm_51.0)
      • 59.0 cm (profondeur_en_cm_59.0)
      • 60.0 cm (profondeur_en_cm_60.0)
    • Width (largeur_en_cm):
      • 59 cm (largeur_en_cm_59.0)
      • 340 cm (largeur_en_cm_340.0)
      • 435 cm (largeur_en_cm_435.0)
      • 500 cm (largeur_en_cm_500.0)
      • 590 cm (largeur_en_cm_590.0)
    • Height (height):
      • 74 cm (height_74.0)
      • 76 cm (height_76.0)
      • 81 cm (height_81.0)
      • 680 cm (height_680.0)
      • 740 cm (height_740.0)
      • 770 cm (height_770.0)
      • 920 cm (height_920.0)
    • Groupes de produits (siblingcategory):
    • info@comparer.fr