x
x
x Voir catégories x Catégories MENU
ou
Vous recherchez dans la catégorie {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (effacer)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Chercher un produit... Rechercher un produit dans {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Chercher un produit... Rechercher... Chercher un produit...
Catégories x Fermer
  • Chercher: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Salut {{$parent.getName()}}! Voulez-vous voir quels magasins à {{$data.getCity()}} vendent des saunas & hammams?
    L'emplacement actuel
    x

    sauna & hammam

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} Lisez l'expérience de sauna & hammam autres {{$data.getAverageRating() | rating}}

    acheter sauna & hammam

      • Abachi Abachi
      • Haapa Haapa
      • Harvia Harvia
      • SENTIOTEC SENTIOTEC
      • Helo Helo
      • Pas cher Comparez des saunas & hammams à moins de € 570.
    0 - 24
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97773762.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (17)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      most_sold
      6933.00 EUR
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97892475.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (6)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      5979.00 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053284.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (5)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8854.00 EUR
    • Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      • https://pc.comparer.be/500x500/125134268.jpg
      Tulikivi Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA Kinos-takkakiuas antaa yhdellä lämmityksellä sekä miellyttävän pehmeät löylyt saunaan että tunnelmallisen takkatulen kodin oleskelutiloihin. Kinos-takkakiuasta lämmitetään saunan viereiseen huoneeseen aukeavan luukun kautta. Saunaan ei siis tarvitse lämmitysvaiheessa mennä lisäämään puita. Kiukaan suuren lasiluukun ympärille voidaan asentaa vuolukivinen takkakiuasmantteli, jolloin tulipesä toimii samalla modernin selkeälinjaisena takkana Ominaisuudet Innovatiivista suomalaista muotoilua. Hyvä... (4)
      Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      1
      good_buy
      2103.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      • https://pc.comparer.be/500x500/150645320.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Pure- o... (3)
      Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      1
      good_buy
      1243.00 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053285.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (3)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8432.00 EUR
    • Harvia RONDIUM
      • https://pc.comparer.be/500x500/97698658.jpg
      Harvia Harvia RONDIUM RONDIUM RONDIUM Jos haluat hankkia itsellesi jotain erikoista, niin Rondium-sauna Harvialta on paras vaihtoehto. Pyöristetty tuplaovi, ruostumattomasta teräksestä valmistettu upotuskaulus ja diodivalot tekevät saunatiloja vielä tyylikkäämmäksi. Ruostumattomasta teräksestä valmistetut koriste-esineet antavat ulkoseinille siistin ja nykyaikaisen ulkonäön. Kehikkö on myös ruostumatonta terästä. Laadukkaat meteriaalit suojaavat saunan alaosaa kosteudesta. Valmistusmateriaalina käytetään myös lämpökäsiteltyä haap... (3)
      Harvia RONDIUM
      1
      good_buy
      9381.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/108136407.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (2)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      1840.00 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/97675256.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly 96074807 (2)
      Tylö IMPRESSION
      1
      good_buy
      6869.00 EUR
    • SAWOTEC SAVONIA
      • https://pc.comparer.be/500x500/150805129.jpg
      SAWOTEC SAWOTEC SAVONIA SAVONIA SAVONIA Savonia-kiukaat on tarkoitettu sekä henkilökohtaiseen että yleiskäyttöön. Kiukaissa on avara kiviamme, johon mahtuu iso määrä kiuaskiviä. Kun kivien päälle heitetään vettä, niin tästä syntyy runsaasti nautinnollisia löylyjä. Kiukaat on varustettu säädettävillä jaloilla. Ulkovaippa on ruostumatonta terästä. Kiukaiden koko vaihtelee riippuen tehosta ja kivien määrästä. On mahdollista tilata myös samat kiukaiden mallit, joiden ulkovaippa on työstetty suojapäällysteellä, mikä suojaa ihoa satunnai... (2)
      SAWOTEC SAVONIA
      1
      good_buy
      406.00 EUR
    • Infradoc CLASSIC ID-210
      • https://pc.comparer.be/500x500/97813598.jpg
      Infradoc Infradoc CLASSIC ID-210 CLASSIC ID-210 CLASSIC ID-210 Ihmiskunta on jo ennestään tietänyt, että saunalla on terveyttävä vaikutus. Mutta valitettavasti kaikilla ei ole mahdollisuutta hemmotella itseään venäläisessä tai suomalaisessa saunassa. Vasta hiljattain sauna on ollut ainoa terveyttä, kauneutta ja elinvoimia ylläpitävä selkeä tapa kehon lämmittelyyn. (2)
      Infradoc CLASSIC ID-210
      1
      good_buy
      4848.00 EUR
    • TMF SAYANY INOX LUMINA
      • https://pc.comparer.be/500x500/149822843.jpg
      TMF TMF SAYANY INOX LUMINA SAYANY INOX LUMINA SAYANY INOX LUMINA Sertifioitu koko Euroopassa Erinomainen suunnittelu Kiukaan tulisijalla on erikoisrakenne, joka sopii verkon kaltaisiin kiukaisiin. Vaikka kiuas on keskikokoinen, siihen mahtuu iso määrä kiviä. Savuhormi menee keskeltäpäin kiuasta, mikä helpottaa kiukaan asentamisen tarvittavaan kohtaan. Kiukaan yläpuolella sijaitseva deflektori estää nojan kertymästä kaasukanaviin. Sopii saunaan 4 9 m3. Kivien laajan pinnan koskettuaan lämmitettävään pintaan saunan lämpötilaa pysyy muuttumattomana. Kiukaase... (2)
      TMF SAYANY INOX LUMINA
      1
      good_buy
      496.00 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/143786642.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly (2)
      Tylö IMPRESSION
      1
      good_buy
      6629.00 EUR
    • Tulikivi KUURA 2
      • https://pc.comparer.be/500x500/90058585.jpg
      Tulikivi Tulikivi KUURA 2 KUURA 2 KUURA 2 Pyöreän Kuura-kiukaan pintaratkaisu on visuaalisesti hillitty. Pintamateriaali valukivi on kiukaassa ennennäkemätön. Kiuas sopii väriltään ja muotoilultaan tummiin ja vaaleisiin saunasisustuksiin. Kiukaan pienet suojaetäisyydet mahdollistavat kiukaan lauteisiin integroinnin sekä monipuolisen sijoittelun saunassa. Suuri kivitila antaa pitkät, kosteat ja leppoisat löylyt. Kiuas voidaan liittää KNX-taloautomaatiojärjestelmään. Ominaisuudet - Innovatiivista suomalaista muotoilua. - Modulaarinen r... (1)
      Tulikivi KUURA 2
      1
      1454.00 EUR
    • Magnum MALJA VALOLLINEN
      • https://pc.comparer.be/500x500/90052892.jpg
      Magnum Magnum MALJA VALOLLINEN MALJA VALOLLINEN MALJA VALOLLINEN Kiukaissa on 12kpl kuituvaloja jotka valaisevat kiukaan puolestavälistä kiukaan kivipintaa ylöspäin. Löylyä heittäessä vesihöyry kohtaa valon ja tekee saunomisesta miellyttävän eloisan tunnelman. Kiukaita saa myös ilman valoja. Valon lähteenä toimii yhden watin led projektori josta saadaan yllättävän hyvä valaistus kiukaalle. Tämä maljamallin kiuas on herättänyt suurta kiinnostusta. Katso lisätietoja kiukaasta sivun alhaalta kohta, lue kiukaasta lisää. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (1)
      Magnum MALJA VALOLLINEN
      1
      1492.00 EUR
    • Narvi SOFTY
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053131.jpg
      Narvi Narvi SOFTY SOFTY SOFTY Softy-kiuasta valmistetaan kahta tehoa: 6.8 kW ja 10.5 kW. Alaosa on ruostumatonta terästä ja kivikori on kromattua terästä. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (1)
      Narvi SOFTY
      1
      817.00 EUR
    • Harvia SIRIUS
      • https://pc.comparer.be/500x500/97805959.jpg
      Harvia Harvia SIRIUS SIRIUS SIRIUS Kylpyhuone sauna voidaan asentaa lähes minne tahansa, asunnoissa, hotelleissa, laivat jne. Kylpyhuone sauna sopii hyvin niin remontin tuote, mutta se sopii uudisrakentamiseen samoin. kylpyhuone sauna on käyttövalmis saman päivän koottuina. (1)
      Harvia SIRIUS
      1
      4569.00 EUR
    • Harvia SIRIUS
      • https://pc.comparer.be/500x500/103972125.jpg
      Harvia Harvia SIRIUS SIRIUS SIRIUS Kylpyhuone sauna voidaan asentaa lähes minne tahansa, asunnoissa, hotelleissa, laivat jne. Kylpyhuone sauna sopii hyvin niin remontin tuote, mutta se sopii uudisrakentamiseen samoin. kylpyhuone sauna on käyttövalmis saman päivän koottuina. (1)
      Harvia SIRIUS
      1
      4383.00 EUR
    • Harvia SIRIUS
      • https://pc.comparer.be/500x500/103972103.jpg
      Harvia Harvia SIRIUS SIRIUS SIRIUS Kylpyhuone sauna voidaan asentaa lähes minne tahansa, asunnoissa, hotelleissa, laivat jne. Kylpyhuone sauna sopii hyvin niin remontin tuote, mutta se sopii uudisrakentamiseen samoin. kylpyhuone sauna on käyttövalmis saman päivän koottuina. (1)
      Harvia SIRIUS
      1
      4569.00 EUR
    • Harvia TOPCLASS COMBI
      • https://pc.comparer.be/500x500/120282240.jpg
      Harvia Harvia TOPCLASS COMBI TOPCLASS COMBI TOPCLASS COMBI Harvia Topclass Combi on sähkökiukaan ja höyrystimen yhdistelmä, joka tarjoaa erilaisia saunanautintoja. Voit valita perinteisen saunan, höyrysaunan, yrttisaunan tai tuoksusaunan. Tämä kiuas on oikea valinta sinulle, joka arvostat pehmeitä ja kosteita löylyjä sekä tuoksujen tuomaa tunnelmaa. Kivet eivät sisälly -Sauna kivet (1)
      Harvia TOPCLASS COMBI
      1
      754.00 EUR
    • EOS SAUNADOME II
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053077.jpg
      EOS EOS SAUNADOME II SAUNADOME II SAUNADOME II Kiukaan tyyppi: lattialle asennettava Teho: 18 kW Jännite: 380 V Saunan koko: 18 - 24 m3 Erillinen ohjauskeskus (ei sisälly myyntipakkaukseen) Höyrystin: ei Kivien paino: 125 kg Syvyys: 400 mm Leveys: 400 mm Korkeus: 1000 mm Paino: 35 kg Lisää tietoa: EOS Saunadome -sähkökiuas käy loistavasti sekä kodin- että eleisissä saunoissa. Kiukaaseen mahtuu 125 kg kiviä. Kiuas saa parhaiten asentaa jopa keskelle löylyhuonetta, koska kaikki kommunikaatiot voi hyvinkin yhdistää alhaalta. Kiukaan kylkir... (1)
      EOS SAUNADOME II
      1
      1360.00 EUR
    • Mondex KAIRA
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053376.jpg
      Mondex Mondex KAIRA KAIRA KAIRA Integra on Suomessa valmistettava lattiakiuas, jonka voit upottaa lauteisiin ilman mitään lisävarusteita. Asennusaukon koko on vain 34,3 cm. Suojaetäisyys lauderakenteeseen on vain 4 mm, joten reikä ei vie turhaa tilaa. Kiuas soveltuu erinomaisesti myös pienempiinkin lauderatkaisuihin. Erillisohjaimella voit säätää saunasi lämpötilaa asteen tarkkuudella. Kiukaan vastuksia ohjataan erikseen, jolloin lämpötilan säätely on energiatehokasta ja tarkkaa. Muita etuja - kiukaan asennuskorkeuden porta... (1)
      Mondex KAIRA
      1
      632.00 EUR
    • EOS BI-O STAR
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053067.jpg
      EOS EOS BI-O STAR BI-O STAR BI-O STAR Kivien mukana (1)
      EOS BI-O STAR
      1
      2178.00 EUR
    • Mondex RAKKA
      • https://pc.comparer.be/500x500/97707881.jpg
      Mondex Mondex RAKKA RAKKA RAKKA Saunan koko: 7 22 m3Kotimainen mondex oy kehitti taas uuden suunnannäyttäjän saunomiseen!Kivet ovat mukana (1)
      Mondex RAKKA
      1
      1054.00 EUR
    2 33
    • Quick filters (quick_questions):
      • Harvia DEFAULT
        • harvia
      • SENTIOTEC DEFAULT
        • sentiotec
      • Helo DEFAULT
        • helo
      • Pas cher DEFAULT
        • budget
    • Quelle marque préférez-vous? (brand):
    • Quel est votre budget? (price):
      • < €570 (budget)
      • €570 - €1215 (low)
      • €1215 - €5805 (medium)
      • > €5805 (high)
    • Modèle (group):
      • Eos Bio-Filius (eos_bio_filius)
      • Eos Bio-Thermat (eos_bio_thermat)
      • Eos Cubo (eos_cubo)
      • Eos Euro (eos_euro)
      • Eos Euro-Max (eos_euro_max)
      • Eos Filius (eos_filius)
      • Eos Finnrock (eos_finnrock)
      • Eos Goliath (eos_goliath)
      • Eos Invisio-Mini (eos_invisio_mini)
      • Eos Saunadome (eos_saunadome)
      • Harvia 20 Pro (harvia_20_pro)
      • Harvia Capella (harvia_capella)
      • Harvia Cilindro (harvia_cilindro)
      • Harvia Forte (harvia_forte)
      • Harvia Kivi (harvia_kivi)
      • Harvia Legend (harvia_legend)
      • Harvia Moderna (harvia_moderna)
      • Harvia Profi (harvia_profi)
      • Harvia Sirius (harvia_sirius)
      • Harvia Vega (harvia_vega)
      • Harvia Xenio (harvia_xenio)
      • Helo Fonda (helo_fonda)
      • Helo Laava (helo_laava)
      • Helo Pikkutonttu (helo_pikkutonttu)
      • Helo Rondo (helo_rondo)
      • Helo Saunatonttu (helo_saunatonttu)
      • Iki Kulma (iki_kulma)
      • Iki Löyly (iki_lo_yly)
      • Iki Monolith (iki_monolith)
      • Iki Pilari (iki_pilari)
      • Iki Seinä (iki_seina_)
      • Narvi Kota Kuru (narvi_kota_kuru)
      • Narvi Kota Luosto (narvi_kota_luosto)
      • Narvi Kota Saana (narvi_kota_saana)
      • Narvi NC (narvi_nc)
      • Narvi Slim (narvi_slim)
      • Narvi Smooth (narvi_smooth)
      • Narvi Softy (narvi_softy)
      • Narvi Stonet (narvi_stonet)
      • Narvi Stony (narvi_stony)
      • Narvi Trio (narvi_trio)
      • Narvi Ultra (narvi_ultra)
      • Narvi Velvet (narvi_velvet)
      • Stoveman 16 (stoveman_16)
      • Stoveman 20 (stoveman_20)
      • Stoveman 24 (stoveman_24)
      • Tylö Expression (tylo_expression)
      • Tylö Sense (tylo_sense)
      • Tylö Sense Combi (tylo_sense_combi)
      • Tylö Sense Commercial (tylo_sense_commercial)
    • Profondeur (profondeur_en_cm):
      • 9.5 cm (profondeur_en_cm_9.5)
      • 50.0 cm (profondeur_en_cm_50.0)
      • 51.0 cm (profondeur_en_cm_51.0)
      • 59.0 cm (profondeur_en_cm_59.0)
      • 60.0 cm (profondeur_en_cm_60.0)
    • Width (largeur_en_cm):
      • 59 cm (largeur_en_cm_59.0)
      • 340 cm (largeur_en_cm_340.0)
      • 435 cm (largeur_en_cm_435.0)
      • 500 cm (largeur_en_cm_500.0)
      • 590 cm (largeur_en_cm_590.0)
    • Height (height):
      • 74 cm (height_74.0)
      • 76 cm (height_76.0)
      • 81 cm (height_81.0)
      • 680 cm (height_680.0)
      • 740 cm (height_740.0)
      • 770 cm (height_770.0)
      • 920 cm (height_920.0)
    • Groupes de produits (siblingcategory):
    • info@comparer.fr