x
x
x Voir catégories x Catégories MENU
ou
Vous recherchez dans la catégorie {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (effacer)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Chercher un produit... Rechercher un produit dans {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Chercher un produit... Rechercher... Chercher un produit...
Catégories x Fermer
  • Chercher: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Salut {{$parent.getName()}}! Voulez-vous voir quels magasins à {{$data.getCity()}} vendent des saunas & hammams?
    L'emplacement actuel
    x

    sauna & hammam

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} Lisez l'expérience de sauna & hammam autres {{$data.getAverageRating() | rating}}

    acheter sauna & hammam

      • Abachi Abachi
      • Haapa Haapa
      • Harvia Harvia
      • SENTIOTEC SENTIOTEC
      • Helo Helo
      • Pas cher Comparez des saunas & hammams à moins de € 570.
    0 - 24
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97773762.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (24)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      most_sold
      8156.10 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053284.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (13)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      10416.00 EUR
    • Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      • https://pc.comparer.be/500x500/125134268.jpg
      Tulikivi Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA Kinos-takkakiuas antaa yhdellä lämmityksellä sekä miellyttävän pehmeät löylyt saunaan että tunnelmallisen takkatulen kodin oleskelutiloihin. Kinos-takkakiuasta lämmitetään saunan viereiseen huoneeseen aukeavan luukun kautta. Saunaan ei siis tarvitse lämmitysvaiheessa mennä lisäämään puita. Kiukaan suuren lasiluukun ympärille voidaan asentaa vuolukivinen takkakiuasmantteli, jolloin tulipesä toimii samalla modernin selkeälinjaisena takkana Ominaisuudet Innovatiivista suomalaista muotoilua. Hyvä... (8)
      Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      1
      good_buy
      2473.80 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97665077.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (4)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      2083.20 EUR
    • Tylö ELECTRIC SAUNA HEATER TYLÖ SENSE ELITE, With legs, 8 kW
      • https://pc.comparer.be/500x500/109179520.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134952650.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953088.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953144.jpg
      Tylö Tylö ELECTRIC SAUNA HEATER TYLÖ SENSE ELITE, With legs, 8 kW ELECTRIC SAUNA HEATER TYLÖ SENSE ELITE, With legs, 8 kW ELECTRIC SAUNA HEATER TYLÖ SENSE ELITE, With legs, 8 kW Sense herättää tunteita. Nykyaikaisilla sähkölämmitteisillä Sense-kiukailla yhdistyvät erittäin kaunis muotoilu ja aito Tylön laatu. Nopean hehkumisen ja tasaisen lämpötilan ansiosta voit rentoutua täydellisesti ja päästä lisätunteista irti. (3)
      Tylö ELECTRIC SAUNA HEATER TYLÖ SENSE ELITE, With legs, 8 kW
      • tylo_61001035_with_legs
      1
      good_buy
      1544.83 EUR
    • Tylö HARMONY
      • https://pc.comparer.be/500x500/103972140.jpg
      Tylö Tylö HARMONY HARMONY HARMONY (3)
      Tylö HARMONY
      1
      good_buy
      11481.37 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/29227527.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly (3)
      Tylö IMPRESSION
      • 00000096074817
      1
      good_buy
      6025.37 EUR
    • Harvia TOPCLASS COMBI
      • https://pc.comparer.be/500x500/120282278.jpg
      Harvia Harvia TOPCLASS COMBI TOPCLASS COMBI TOPCLASS COMBI Harvia Topclass Combi on sähkökiukaan ja höyrystimen yhdistelmä, joka tarjoaa erilaisia saunanautintoja. Voit valita perinteisen saunan, höyrysaunan, yrttisaunan tai tuoksusaunan. Tämä kiuas on oikea valinta sinulle, joka arvostat pehmeitä ja kosteita löylyjä sekä tuoksujen tuomaa tunnelmaa. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia TOPCLASS COMBI
      1
      good_buy
      892.80 EUR
    • Harvia KIVI
      • https://pc.comparer.be/500x500/120288336.jpg
      Harvia Harvia KIVI KIVI KIVI Harvia Kivi -sähkökiuas tarjoaa ylellisen vahvan saunakokemuksen. Sen ainutlaatuisuus perustuu kiven väkevyyteen ja suomalaisen saunatradition vahvuuksiin. Harvia Kivi -kiukaan löylyissä on pehmeyttä ja alkuvoimaa. Löylyä voi säädellä pehmeästä kipakammaksi kohdistamalla löylynheitto joko kiukaan kylkeen tai suoraan kivipilarin päälle. Kivi antaa miellyttävän kosteat löylyt jo matalahkossakin lämpötilassa ja lämpö viipyy kiuaskivien sylissä pitkään. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia KIVI
      1
      good_buy
      756.40 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/97644311.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly 96074815 (2)
      Tylö IMPRESSION
      1
      6025.37 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/108136407.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (2)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      2164.83 EUR
    • Harvia CLUB COMBI
      • https://pc.comparer.be/500x500/108136463.jpg
      Harvia Harvia CLUB COMBI CLUB COMBI CLUB COMBI Harvia Club Combi -kiukaat on suunniteltu oikeiksi superkiukaiksi, jotka jaksavat löylyttää vaikka aamusta iltaan isompiakin joukkoja. Suurten saunojen ja jatkuvassa käytössä olevien kiukaiden on oltava toimivia, tehokkaita sekä mukavia käyttää. Lattiamalliset Club Combi -sähkökiukaat ovat maailmankuulua Harvia-laatua. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia CLUB COMBI
      1
      good_buy
      1291.67 EUR
    • Tulikivi SUMU E
      • https://pc.comparer.be/500x500/97850604.jpg
      Tulikivi Tulikivi SUMU E SUMU E SUMU E Tulikiven Sumu E-kiuas on elektronisella ohjauksella toimiva malli, joka sopii erityisesti saunaan, jossa on lasi- tai kaakelipintaa. Tulikiven Sumu E-kiukaassa yhdistyvät linjakkuus, pyöreä muoto, kauniit yksityiskohdat sekä korkealuokkaiset materiaalit. Sumu E-kiuas voidaan integroida myös lauteisiin. Kiuas voidaan liittää KNX-taloautomaatiojärjestelmään. Kivet eivät sisälly-Kiuaskivet (2)
      Tulikivi SUMU E
      1
      good_buy
      1915.80 EUR
    • Harvia SAUNA HEATER HARVIA KIVI, PI70E, 7,0 kW
      • https://pc.comparer.be/500x500/120288333.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953127.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953268.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953095.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953260.jpg
      Harvia Harvia SAUNA HEATER HARVIA KIVI, PI70E, 7,0 kW SAUNA HEATER HARVIA KIVI, PI70E, 7,0 kW SAUNA HEATER HARVIA KIVI, PI70E, 7,0 kW Harvia Kivi -sähkökiuas tarjoaa ylellisen vahvan saunakokemuksen. Sen ainutlaatuisuus perustuu kiven väkevyyteen ja suomalaisen saunatradition vahvuuksiin. Harvia Kivi -kiukaan löylyissä on pehmeyttä ja alkuvoimaa. Löylyä voi säädellä pehmeästä kipakammaksi kohdistamalla löylynheitto joko kiukaan kylkeen tai suoraan kivipilarin päälle. Kivi antaa miellyttävän kosteat löylyt jo matalahkossakin lämpötilassa ja lämpö viipyy kiuaskivien sylissä pitkään. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia SAUNA HEATER HARVIA KIVI, PI70E, 7,0 kW
      • harvia_hpie700400
      1
      good_buy
      713.00 EUR
    • Helo ROCHER PREMIUM, 6,8 kW
      • https://pc.comparer.be/500x500/133376867.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134952718.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953136.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953007.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134953156.jpg
      Helo Helo ROCHER PREMIUM, 6,8 kW ROCHER PREMIUM, 6,8 kW ROCHER PREMIUM, 6,8 kW 100 kiloa kiuaskiviä tyylikkäässä teräskehikossa. Rocher-kiukaan upea muotoilu sulautuu aidon saunan dynamiikkaan. Sijoita se lähes minne tahansa saunahuoneeseesi ja tee siitä kiinteä osa saunasi tyylikästä designia. NB! Lisää tietoa kiukaan käytöstä voit saada käyttöohjeista. (2)
      Helo ROCHER PREMIUM, 6,8 kW
      • helo_002730
      1
      good_buy
      3801.00 EUR
    • Harvia SAUNA HEATER HARVIA DELTA SET, D36, 3,6
      • https://pc.comparer.be/500x500/108136205.jpg
      Harvia Harvia SAUNA HEATER HARVIA DELTA SET, D36, 3,6 SAUNA HEATER HARVIA DELTA SET, D36, 3,6 SAUNA HEATER HARVIA DELTA SET, D36, 3,6 (2)
      Harvia SAUNA HEATER HARVIA DELTA SET, D36, 3,6
      • harvia_hd360400_set
      1
      good_buy
      372.00 EUR
    • Stoveman 13
      • https://pc.comparer.be/500x500/103972185.jpg
      Stoveman Stoveman 13 13 13 Kiuas STOVEMAN 13 on tarkoitettu kuivan tai kostean löylyn tuottamiseen kotioloissa. Vid behovet kan man skaffa värmeutbytare som extrautrustning. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet Putket eivät sisälly pakkaukseen: Saunan savupiiput / Teräspiiput (2)
      Stoveman 13
      1
      good_buy
      361.66 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/143786642.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly (2)
      Tylö IMPRESSION
      1
      7798.57 EUR
    • Harvia DELTA EE
      • https://pc.comparer.be/500x500/120282261.jpg
      Harvia Harvia DELTA EE DELTA EE DELTA EE Delta EE -mallin valaistusta, digitaalisesta ohjauspaneelista kiuasta on helppo käyttää. Kiukaan päälläoloaika on aseteltavissa 28 tuntiin, tehdasasetus on neljä tuntia. Ennakkovalinta-aika on ohjelmoitavissa 018 h. Deltan mallit D23 ja D36 on varustettu kiinteällä ohjauskeskuksella. Delta EE -mallit D23EE, D29EE ja D36EE on varustettu erillisellä roiskevesisuojatulla ohjauspaneelilla, joka voidaan sijoittaa saunan sisä- tai ulkopuolelle. Yhdyskaapelin pituus on 3 m (optiona 5 tai 10 m). Kive... (2)
      Harvia DELTA EE
      1
      good_buy
      449.50 EUR
    • Stoveman 20
      • https://pc.comparer.be/500x500/103972229.jpg
      Stoveman Stoveman 20 20 20 Kiuas STOVEMAN 20 on tarkoitettu kuivan tai kostean löylyn tuottamiseen kotioloissa.Vid behovet kan man skaffa värmeutbytare som extrautrustning. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet Putket eivät sisälly pakkaukseen: Saunan savupiiput / Teräspiiput (2)
      Stoveman 20
      1
      good_buy
      475.33 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97714373.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (2)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      2004.67 EUR
    • Harvia SAUNA HEATER HARVIA CLUB COMBI, K11GS, 11,0 kW
      • https://pc.comparer.be/500x500/97928352.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134952812.jpg
      • https://pc.comparer.be/500x500/134952886.jpg
      Harvia Harvia SAUNA HEATER HARVIA CLUB COMBI, K11GS, 11,0 kW SAUNA HEATER HARVIA CLUB COMBI, K11GS, 11,0 kW SAUNA HEATER HARVIA CLUB COMBI, K11GS, 11,0 kW Harvia Club Combi -kiukaat on suunniteltu oikeiksi superkiukaiksi, jotka jaksavat löylyttää vaikka aamusta iltaan isompiakin joukkoja. Suurten saunojen ja jatkuvassa käytössä olevien kiukaiden on oltava toimivia, tehokkaita sekä mukavia käyttää. Lattiamalliset Club Combi -sähkökiukaat ovat maailmankuulua Harvia-laatua. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia SAUNA HEATER HARVIA CLUB COMBI, K11GS, 11,0 kW
      • harvia_hrkg110400s
      1
      good_buy
      1188.33 EUR
    • Mondex KAIRA
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053374.jpg
      Mondex Mondex KAIRA KAIRA KAIRA Integra on Suomessa valmistettava lattiakiuas, jonka voit upottaa lauteisiin ilman mitään lisävarusteita. Asennusaukon koko on vain 34,3 cm. Suojaetäisyys lauderakenteeseen on vain 4 mm, joten reikä ei vie turhaa tilaa. Kiuas soveltuu erinomaisesti myös pienempiinkin lauderatkaisuihin. Erillisohjaimella voit säätää saunasi lämpötilaa asteen tarkkuudella. Kiukaan vastuksia ohjataan erikseen, jolloin lämpötilan säätely on energiatehokasta ja tarkkaa. Muita etuja - kiukaan asennuskorkeuden porta... (1)
      Mondex KAIRA
      1
      744.00 EUR
    • Narvi ULTRA + T-2003
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053112.jpg
      Narvi Narvi ULTRA + T-2003 ULTRA + T-2003 ULTRA + T-2003 Narvi Ultra kiukaat ovat lattiamallikiukaita, jotka soveltuvat tilaviin ja pitkäaikaisesti käytettäviin saunoihin. Käyttökohteita ovat mm. hotellit, lomakeskukset, uimahallit, kerrostalojen saunaosastot ja tilavat perhesaunat.Narvi Ultra kiukaita valmistetaan neljässä eri teholuokassa; 9,0kw, 10,5kw, 12kw ja 15kw. Suuren kivitilansa ansiosta löylyt ovat erinomaiset. Narvi Ultra kiukaat on tehty kestämään vaativaa pitkäaikaista käyttöä. Osat on tehty korroosiota ja kulutusta kestävästä laadukk... (1)
      Narvi ULTRA + T-2003
      1
      1167.67 EUR
    2 40
    • Quick filters (quick_questions):
      • Harvia DEFAULT
        • harvia
      • SENTIOTEC DEFAULT
        • sentiotec
      • Helo DEFAULT
        • helo
      • Pas cher DEFAULT
        • budget
    • Quelle marque préférez-vous? (brand):
    • Quel est votre budget? (price):
      • < €570 (budget)
      • €570 - €1215 (low)
      • €1215 - €5805 (medium)
      • > €5805 (high)
    • Modèle (group):
      • Eos Bio-Filius (eos_bio_filius)
      • Eos Bio-Thermat (eos_bio_thermat)
      • Eos Cubo (eos_cubo)
      • Eos Euro (eos_euro)
      • Eos Euro-Max (eos_euro_max)
      • Eos Filius (eos_filius)
      • Eos Finnrock (eos_finnrock)
      • Eos Goliath (eos_goliath)
      • Eos Invisio-Mini (eos_invisio_mini)
      • Eos Saunadome (eos_saunadome)
      • Harvia 20 Pro (harvia_20_pro)
      • Harvia Capella (harvia_capella)
      • Harvia Cilindro (harvia_cilindro)
      • Harvia Forte (harvia_forte)
      • Harvia Kivi (harvia_kivi)
      • Harvia Legend (harvia_legend)
      • Harvia Moderna (harvia_moderna)
      • Harvia Profi (harvia_profi)
      • Harvia Sirius (harvia_sirius)
      • Harvia Vega (harvia_vega)
      • Harvia Xenio (harvia_xenio)
      • Helo Fonda (helo_fonda)
      • Helo Laava (helo_laava)
      • Helo Pikkutonttu (helo_pikkutonttu)
      • Helo Rondo (helo_rondo)
      • Helo Saunatonttu (helo_saunatonttu)
      • Iki Kulma (iki_kulma)
      • Iki Löyly (iki_lo_yly)
      • Iki Monolith (iki_monolith)
      • Iki Pilari (iki_pilari)
      • Iki Seinä (iki_seina_)
      • Narvi Kota Kuru (narvi_kota_kuru)
      • Narvi Kota Luosto (narvi_kota_luosto)
      • Narvi Kota Saana (narvi_kota_saana)
      • Narvi NC (narvi_nc)
      • Narvi Slim (narvi_slim)
      • Narvi Smooth (narvi_smooth)
      • Narvi Softy (narvi_softy)
      • Narvi Stonet (narvi_stonet)
      • Narvi Stony (narvi_stony)
      • Narvi Trio (narvi_trio)
      • Narvi Ultra (narvi_ultra)
      • Narvi Velvet (narvi_velvet)
      • Stoveman 13 (stoveman_13)
      • Stoveman 16 (stoveman_16)
      • Stoveman 20 (stoveman_20)
      • Stoveman 24 (stoveman_24)
      • Tylö Expression (tylo_expression)
      • Tylö Sense (tylo_sense)
      • Tylö Sense Combi (tylo_sense_combi)
      • Tylö Sense Commercial (tylo_sense_commercial)
    • Profondeur (profondeur_en_cm):
      • < 35 cm (profondeur_en_cm_1)
      • 35 cm - 50 cm (profondeur_en_cm_2)
      • 50 cm - 60 cm (profondeur_en_cm_3)
      • ≥ 60 cm (profondeur_en_cm_4)
    • Width (largeur_en_cm):
      • < 395 cm (largeur_en_cm_1)
      • 395 cm - 450 cm (largeur_en_cm_2)
      • 450 cm - 540 cm (largeur_en_cm_3)
      • ≥ 540 cm (largeur_en_cm_4)
    • Height (height):
      • < 700 cm (height_1)
      • 700 cm - 770 cm (height_2)
      • 770 cm - 970 cm (height_3)
      • ≥ 970 cm (height_4)
    • Groupes de produits (siblingcategory):
    • info@comparer.fr