x
x
x Voir catégories x Catégories MENU
ou
Vous recherchez dans la catégorie {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (effacer)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Chercher un produit... Rechercher un produit dans {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Chercher un produit... Rechercher... Chercher un produit...
Catégories x Fermer
  • Chercher: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Salut {{$parent.getName()}}! Voulez-vous voir quels magasins à {{$data.getCity()}} vendent des saunas & hammams?
    L'emplacement actuel
    x

    sauna & hammam

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} Lisez l'expérience de sauna & hammam autres {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 24
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97892475.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (11)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      most_sold
      5978.99 EUR
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97773762.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (11)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      6933.00 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053284.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (6)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8854.00 EUR
    • Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      • https://pc.comparer.be/500x500/125134268.jpg
      Tulikivi Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA KINOS 20 S3 GRAFIA Kinos-takkakiuas antaa yhdellä lämmityksellä sekä miellyttävän pehmeät löylyt saunaan että tunnelmallisen takkatulen kodin oleskelutiloihin. Kinos-takkakiuasta lämmitetään saunan viereiseen huoneeseen aukeavan luukun kautta. Saunaan ei siis tarvitse lämmitysvaiheessa mennä lisäämään puita. Kiukaan suuren lasiluukun ympärille voidaan asentaa vuolukivinen takkakiuasmantteli, jolloin tulipesä toimii samalla modernin selkeälinjaisena takkana Ominaisuudet Innovatiivista suomalaista muotoilua. Hyvä... (6)
      Tulikivi KINOS 20 S3 GRAFIA
      1
      good_buy
      2103.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      • https://pc.comparer.be/500x500/150645320.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Pure- o... (4)
      Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      1
      good_buy
      1243.00 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053285.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (3)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8432.00 EUR
    • Tylö SENSE SPORT
      • https://pc.comparer.be/500x500/97703647.jpg
      Tylö Tylö SENSE SPORT SENSE SPORT SENSE SPORT Sense herättää tunteita. Nykyaikaisilla sähkölämmitteisillä Sense-kiukailla yhdistyvät erittäin kaunis muotoilu ja aito Tylön laatu. Nopean hehkumisen ja tasaisen lämpötilan ansiosta voit rentoutua täydellisesti ja päästä lisätunteista irti. (2)
      Tylö SENSE SPORT
      1
      good_buy
      588.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/108136407.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (2)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      1840.00 EUR
    • Infradoc CLASSIC ID-180
      • https://pc.comparer.be/500x500/97870385.jpg
      Infradoc Infradoc CLASSIC ID-180 CLASSIC ID-180 CLASSIC ID-180 Istuma paikkoja: 4Ihmiskunta on jo ennestään tietänyt, että saunalla on terveyttävä vaikutus. Mutta valitettavasti kaikilla ei ole mahdollisuutta hemmotella itseään venäläisessä tai suomalaisessa saunassa. Vasta hiljattain sauna on ollut ainoa terveyttä, kauneutta ja elinvoimia ylläpitävä selkeä tapa kehon lämmittelyyn. (2)
      Infradoc CLASSIC ID-180
      1
      good_buy
      4216.00 EUR
    • Harvia MODERNA E
      • https://pc.comparer.be/500x500/120282241.jpg
      Harvia Harvia MODERNA E MODERNA E MODERNA E Harvia Moderna on sähkökiukaiden aatelia. Moderna lämmittää saunasi nopeasti ja äänettömästi kylpylämpötilaan. Harvian patentoiman ohjauselektroniikan ansiosta sauna on helppo lämmittää omien lämpömieltymysten mukaan jopa asteen tarkkuudella. Erillinen elektroninen anturi pitää saunan lämpötilan tasaisena koko saunomisen ajan. Kiukaan lämpövastukset on suunniteltu kestämään kovaakin kulutusta. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia MODERNA E
      1
      good_buy
      395.00 EUR
    • TMF SAYANY INOX LUMINA
      • https://pc.comparer.be/500x500/149822843.jpg
      TMF TMF SAYANY INOX LUMINA SAYANY INOX LUMINA SAYANY INOX LUMINA Sertifioitu koko Euroopassa Erinomainen suunnittelu Kiukaan tulisijalla on erikoisrakenne, joka sopii verkon kaltaisiin kiukaisiin. Vaikka kiuas on keskikokoinen, siihen mahtuu iso määrä kiviä. Savuhormi menee keskeltäpäin kiuasta, mikä helpottaa kiukaan asentamisen tarvittavaan kohtaan. Kiukaan yläpuolella sijaitseva deflektori estää nojan kertymästä kaasukanaviin. Sopii saunaan 4 9 m3. Kivien laajan pinnan koskettuaan lämmitettävään pintaan saunan lämpötilaa pysyy muuttumattomana. Kiukaase... (2)
      TMF SAYANY INOX LUMINA
      1
      good_buy
      496.00 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/29227527.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly (2)
      Tylö IMPRESSION
      • 00000096074817
      1
      good_buy
      5122.01 EUR
    • Narvi NC 16/20/24
      • https://pc.comparer.be/500x500/95930926.jpg
      Narvi Narvi NC 16/20/24 NC 16/20/24 NC 16/20/24 Uusi nykyaikainen kiuas, joka vastaa täydellisesti lähiaikoina voimaan tulevia CE-normeja. Narvi NC-mallinen kiuas on suunniteltu hyvin mukavasti ja yksinkertaisesti. Mukavan ja yksinkertaisen suunnittelun ansiosta kiuas voidaan helposti asettaa sekä perinteiseen että nykyaikaiseen saunaan. Suojuksen ulkopuoli on grafiittiharmaa ja sillä on rautaovi lasi-ikkunan kanssa sekä mustavärinen etupaneeli tuhkalaatikon kanssa. Lisäksi kiukaalla on myös kivien kaatamiseen tarkoitettu syvennys, jonka y... (2)
      Narvi NC 16/20/24
      1
      good_buy
      492.00 EUR
    • Tylö SENSE COMBI ELITE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97714373.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE SENSE COMBI ELITE Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Elite- ... (2)
      Tylö SENSE COMBI ELITE
      1
      good_buy
      1704.00 EUR
    • Tylö IMPRESSION
      • https://pc.comparer.be/500x500/143786642.jpg
      Tylö Tylö IMPRESSION IMPRESSION IMPRESSION Sähkökiukaat ei sisälly (2)
      Tylö IMPRESSION
      1
      good_buy
      6629.00 EUR
    • EOS BI-O TEC
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053049.jpg
      EOS EOS BI-O TEC BI-O TEC BI-O TEC KIVET KAUPAN PÄÄLLE (1)
      EOS BI-O TEC
      1
      661.01 EUR
    • Mondex RAKKA
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053184.jpg
      Mondex Mondex RAKKA RAKKA RAKKA Saunan koko: 7 22 m3Kotimainen mondex oy kehitti taas uuden suunnannäyttäjän saunomiseen!Kivet ovat mukana (1)
      Mondex RAKKA
      1
      931.00 EUR
    • EOS BI-O TEC
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053048.jpg
      EOS EOS BI-O TEC BI-O TEC BI-O TEC KIVET KAUPAN PÄÄLLE (1)
      EOS BI-O TEC
      1
      628.00 EUR
    • EOS SAUNADOME II
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053075.jpg
      EOS EOS SAUNADOME II SAUNADOME II SAUNADOME II Kiukaan tyyppi: lattialle asennettava Teho: 15 kW Jännite: 380 V Saunan koko: 18 - 25 m3 Erillinen ohjauskeskus (ei sisälly myyntipakkaukseen) Höyrystin: ei Kivien paino: 125 kg Syvyys: 400 mm Leveys: 400 mm Korkeus: 1000 mm Paino: 35 kg Lisää tietoa: EOS Saunadome -sähkökiuas käy loistavasti sekä kodin- että eleisissä saunoissa. Kiukaaseen mahtuu 125 kg kiviä. Kiuas saa parhaiten asentaa jopa keskelle löylyhuonetta, koska kaikki kommunikaatiot voi hyvinkin yhdistää alhaalta. Kiukaan kylkir... (1)
      EOS SAUNADOME II
      1
      1342.99 EUR
    • EOS BIO-THERMAT PAKKI - STANDART
      • https://pc.comparer.be/500x500/143786638.jpg
      EOS EOS BIO-THERMAT PAKKI - STANDART BIO-THERMAT PAKKI - STANDART BIO-THERMAT PAKKI - STANDART Sarja sisältää: EOS Bio ThermatSähkökiukaatHöyrytoiminnolla EOS Econ H2Ohjausyksikkö 20kg Harvia kiuaskivet Lisätietoja saat alla olevista tuotteista kohdasta "ERIKSEEN TILATTAVAT TUOTTEET". (1)
      EOS BIO-THERMAT PAKKI - STANDART
      1
      812.00 EUR
    • Helo MAGMA
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053095.jpg
      Helo Helo MAGMA MAGMA MAGMA Helo SKLA Magma on suunniteltu suuriin laitossaunoihin, joissa tarvitaan kestävää, tehokasta ja kustannustehokasta kiuasta, joka antaa runsaat löylyt ja miellyttävän ilmapiirin. Huomautus: SKLA 260 -mallia ohjataan uusilla digitaalisilla ohjaimilla ja mallia SKLA 262 perinteisillä ohjaimilla. Malleihin SKLA 181 ja 210 voidaan valita kumpi tahansa ohjaus. SKLA:n ohjainvaihtoehdot löytyvät täältä. Molempien mallien noin 120 kg kivimäärä varmistaa hyvät löylyt. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (1)
      Helo MAGMA
      1
      1859.00 EUR
    • EOS BI-O STAR
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053067.jpg
      EOS EOS BI-O STAR BI-O STAR BI-O STAR Kivien mukana (1)
      EOS BI-O STAR
      1
      2178.00 EUR
    • EOS BI-O MAX
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053053.jpg
      EOS EOS BI-O MAX BI-O MAX BI-O MAX Kivien mukana (1)
      EOS BI-O MAX
      1
      1322.00 EUR
    • Mondex UKKO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053088.jpg
      Mondex Mondex UKKO UKKO UKKO Rakentaminen tehty puolin ja alaosa vuolukiveä, myös ohjain ja ohjain kotelo sinkittyä terästä. Stone lohkot ovat käsintehtyjä vuolukiveä. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (1)
      Mondex UKKO
      1
      896.00 EUR
    2 33
    • Quick filters (quick_questions):
      • Harvia DEFAULT
        • harvia
      • SENTIOTEC DEFAULT
        • sentiotec
      • Helo DEFAULT
        • helo
      • Pas cher DEFAULT
        • budget
    • Quelle marque préférez-vous? (brand):
      • Harvia (harvia)
      • SENTIOTEC (sentiotec)
      • Helo (helo)
      • Aito (aito)
      • EOS (eos)
      • Huum (huum)
      • IKI (iki)
      • Infradoc (infradoc)
      • Kastor (kastor)
      • Magnum (magnum)
      • Mondex (mondex)
      • Narvi (narvi)
      • SAWOTEC (sawotec)
      • SKAMET (skamet)
      • Stoveman (stoveman)
      • TMF (tmf)
      • Tulikivi (tulikivi)
      • Tylö (tylo_)
    • Quel est votre budget? (price):
      • < €570 (budget)
      • €570 - €1215 (low)
      • €1215 - €5805 (medium)
      • > €5805 (high)
    • Modèle (group):
      • Eos Bio-Filius (eos_bio_filius)
      • Eos Bio-Thermat (eos_bio_thermat)
      • Eos Cubo (eos_cubo)
      • Eos Euro (eos_euro)
      • Eos Euro-Max (eos_euro_max)
      • Eos Filius (eos_filius)
      • Eos Finnrock (eos_finnrock)
      • Eos Goliath (eos_goliath)
      • Eos Invisio-Mini (eos_invisio_mini)
      • Eos Saunadome (eos_saunadome)
      • Harvia 20 Pro (harvia_20_pro)
      • Harvia Capella (harvia_capella)
      • Harvia Cilindro (harvia_cilindro)
      • Harvia Forte (harvia_forte)
      • Harvia Kivi (harvia_kivi)
      • Harvia Legend (harvia_legend)
      • Harvia Moderna (harvia_moderna)
      • Harvia Profi (harvia_profi)
      • Harvia Sirius (harvia_sirius)
      • Harvia Vega (harvia_vega)
      • Harvia Xenio (harvia_xenio)
      • Helo Fonda (helo_fonda)
      • Helo Laava (helo_laava)
      • Helo Pikkutonttu (helo_pikkutonttu)
      • Helo Rondo (helo_rondo)
      • Helo Saunatonttu (helo_saunatonttu)
      • Iki Kulma (iki_kulma)
      • Iki Löyly (iki_lo_yly)
      • Iki Monolith (iki_monolith)
      • Iki Pilari (iki_pilari)
      • Iki Seinä (iki_seina_)
      • Narvi Kota Kuru (narvi_kota_kuru)
      • Narvi Kota Luosto (narvi_kota_luosto)
      • Narvi Kota Saana (narvi_kota_saana)
      • Narvi NC (narvi_nc)
      • Narvi Slim (narvi_slim)
      • Narvi Smooth (narvi_smooth)
      • Narvi Softy (narvi_softy)
      • Narvi Stonet (narvi_stonet)
      • Narvi Stony (narvi_stony)
      • Narvi Trio (narvi_trio)
      • Narvi Ultra (narvi_ultra)
      • Narvi Velvet (narvi_velvet)
      • Stoveman 16 (stoveman_16)
      • Stoveman 20 (stoveman_20)
      • Stoveman 24 (stoveman_24)
      • Tylö Expression (tylo_expression)
      • Tylö Sense (tylo_sense)
      • Tylö Sense Combi (tylo_sense_combi)
      • Tylö Sense Commercial (tylo_sense_commercial)
    • Profondeur (profondeur_en_cm):
      • 9.5 cm (profondeur_en_cm_9.5)
      • 50.0 cm (profondeur_en_cm_50.0)
      • 51.0 cm (profondeur_en_cm_51.0)
      • 59.0 cm (profondeur_en_cm_59.0)
      • 60.0 cm (profondeur_en_cm_60.0)
    • Width (largeur_en_cm):
      • 59 cm (largeur_en_cm_59.0)
      • 340 cm (largeur_en_cm_340.0)
      • 435 cm (largeur_en_cm_435.0)
      • 500 cm (largeur_en_cm_500.0)
      • 590 cm (largeur_en_cm_590.0)
    • Height (height):
      • 74 cm (height_74.0)
      • 76 cm (height_76.0)
      • 81 cm (height_81.0)
      • 680 cm (height_680.0)
      • 740 cm (height_740.0)
      • 770 cm (height_770.0)
      • 920 cm (height_920.0)
    • Groupes de produits (siblingcategory):
    • info@comparer.fr