x
x
x Voir catégories x Catégories MENU
ou
Vous recherchez dans la catégorie {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (effacer)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Chercher un produit... Rechercher un produit dans {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Chercher un produit... Rechercher... Chercher un produit...
Catégories x Fermer
  • Chercher: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Salut {{$parent.getName()}}! Voulez-vous voir quels magasins à {{$data.getCity()}} vendent des saunas & hammams?
    L'emplacement actuel
    x

    sauna & hammam

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} Lisez l'expérience de sauna & hammam autres {{$data.getAverageRating() | rating}}

    acheter sauna & hammam

      • Abachi Abachi
      • Haapa Haapa
      • Harvia Harvia
      • SENTIOTEC SENTIOTEC
      • Helo Helo
      • Pas cher Comparez des saunas & hammams à moins de € 570.
    0 - 24
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97773762.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (22)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      most_sold
      7279.66 EUR
    • Stoveman 20
      • https://pc.comparer.be/500x500/103972229.jpg
      Stoveman Stoveman 20 20 20 Kiuas STOVEMAN 20 on tarkoitettu kuivan tai kostean löylyn tuottamiseen kotioloissa.Vid behovet kan man skaffa värmeutbytare som extrautrustning. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet Putket eivät sisälly pakkaukseen: Saunan savupiiput / Teräspiiput (11)
      Stoveman 20
      1
      good_buy
      424.20 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053284.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (8)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      9296.70 EUR
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97892475.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (7)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      6277.95 EUR
    • Harvia SMARTFOLD
      • https://pc.comparer.be/500x500/97771269.jpg
      Harvia Harvia SMARTFOLD SMARTFOLD SMARTFOLD Harvia SmartFold kylpyhuoneen tilankäytön uusi aikakausi Ota kylpyhuoneen neliöt tehokäyttöön! Harvian uusi kokoontaittuva ja muunneltava kylpyhuonesauna SmartFold käyttää lattiatilaa vain tarpeen mukaan. SmartFold on todellinen elämänkaarisauna, joka sopii kaikille käyttäjille, kaikkiin elämänvaiheisiin. Kaikille käyttäjille esteetön sauna. Nuoren perheen arki helpottuu tilansäästön ansiosta, mutta myös esteettömyys ja seniorikäyttäjät on huomioitu. Kun lauteet jätetään yläasentoon, saunaan... (6)
      Harvia SMARTFOLD
      1
      good_buy
      5311.95 EUR
    • Huum HIVE
      • https://pc.comparer.be/500x500/103972227.jpg
      Huum Huum HIVE HIVE HIVE HUUM - TUO UUTTA LAATUA SAUNOMISEEN Huumin kiukaat tarjoavat ainutlaatuisen saunaelämyksen, niissä yhdistyvät tuhatvuotiset perinteet ja nykyaikainen pohjoismainen muotoilu. Ulkonäöltään Huum-kiukaat ovat elegantteja. Ne ovat laadukkaista materiaaleista valmistettuja, kestäviä ja taloudellisia. Kiukaamme on suunniteltu lämpiämään nopeasti, pysymään kauan lämpimänä ja tuottamaan enemmän höyryä. Kiukaat on valmistettu EU:ssa. Huum-kiukaat tarjoavat hienoja hetkiä saunassa parhaiden ystävien kan... (4)
      Huum HIVE
      1
      good_buy
      911.40 EUR
    • Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ
      • https://pc.comparer.be/500x500/108045849.jpg
      Huum Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ HUUM-kiukaat tarjoavat saunoitsijoille ainutlaatuisen elämyksen, jossa yhdistyy kaksi asiaa peräkkäin ikivanha saunatraditio ja pohjoismainen muotoilu. Kaikki HUUM-kiukaat näyttävät tosi siisteiltä! Laadukkaasta materiaalista valmistetut hyvin kestävät ja ekonomiset nopeasti lämpenevät kiukaat tuottavat pehmeitä ja tiheitä löylyjä, jotka säilyy löylyhuoneessa sangen pitkän aikaa. HUUM DROP-kiuas sai nimensä omien erinomaisten ominaisuuksiensa mukaan, eli jokaisesta kiukaan pinnalle putoavast... (3)
      Huum DROP + UKU LOCAL BLACK OHJAUSYKSIKKÖ
      1
      good_buy
      700.35 EUR
    • Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      • https://pc.comparer.be/500x500/150645321.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 SENSE COMBI PURE 2.0 Sense sarjan kiukaissa yhdistyy tyylikäs muotoilu, laadukkuus ja toimintavarmuus huippuominaisuuksilla. Sense Combi- malli tarjoaa muiden Sense- mallin kiukaiden ominaisuuksien lisäksi mahdollisuuden höyrysaunaan ja pehmeämpiin löylyihin. Erona löylyissä on, että höyrysaunassa saunotaan miedommassa lämpötilassa, mutta huomattavasti kosteammissa löylyissä. Kosteus voi olla jopa 70%. Pienessä saunassa tämä vaikuttaa huomattavasti saunomiskokemukseen. Kiukaan mukana tulee myös erillinen Pure- o... (3)
      Tylö SENSE COMBI PURE 2.0
      1
      good_buy
      1245.29 EUR
    • Harvia 36
      • https://pc.comparer.be/500x500/121758567.jpg
      Harvia Harvia 36 36 36 Harvia 36 on suurten saunojen tehokiuas. Sen ominaisuudet riittävät kunnon löylyjen ottamiseen suurellakin seurueella. Reilun kivimäärän ansiosta saunassa voi viipyä pitkään. Löylyt eivät lopu kesken, vaikka tuli pääsisi välillä sammumaan kiukaasta. Kiukaassa on teräksinen yläsäleikkö. Säädettävien jalkojen ansiosta kiukaan voi sijoittaa saunaan helposti. Kiukaan ulkovaippa on maalattu grafiitin mustaksi. Kiuas voidaan varustaa sivu- tai piippumallin vedenlämmittimellä. Saunan koko 1436 m3. K... (3)
      Harvia 36
      1
      good_buy
      935.17 EUR
    • Tylö SENSE COMMERCIAL
      • https://pc.comparer.be/500x500/97703739.jpg
      Tylö Tylö SENSE COMMERCIAL SENSE COMMERCIAL SENSE COMMERCIAL Sense herättää tunteita. Nykyaikaisilla sähkölämmitteisillä Sense-kiukailla yhdistyvät erittäin kaunis muotoilu ja aito Tylön laatu. Nopean hehkumisen ja tasaisen lämpötilan ansiosta voit rentoutua täydellisesti ja päästä lisätunteista irti. (3)
      Tylö SENSE COMMERCIAL
      1
      good_buy
      534.45 EUR
    • Harvia SIRIUS
      • https://pc.comparer.be/500x500/97771226.jpg
      Harvia Harvia SIRIUS SIRIUS SIRIUS Kylpyhuone sauna voidaan asentaa lähes minne tahansa, asunnoissa, hotelleissa, laivat jne. Kylpyhuone sauna sopii hyvin niin remontin tuote, mutta se sopii uudisrakentamiseen samoin. kylpyhuone sauna on käyttövalmis saman päivän koottuina. (3)
      Harvia SIRIUS
      1
      good_buy
      4980.15 EUR
    • SKAMET ST-216
      • https://pc.comparer.be/500x500/154978715.jpg
      SKAMET SKAMET ST-216 ST-216 ST-216 Pienempi kiuas (malli ST-216 GL), jonka lämmitettävä tilavuus 8 m³-18 m³. Uunin korkeus 81 cm. Saunauuni on ohjattu seinän läpi eli lämmitys tapahtuu toisesta tilasta. Läpiviennin pituus on 200 mm. Voidaan tilata sekä pitempi että lyhyempi. Vakiosaunauuneilla on savuhormiin liittämisen mahdollisuus ainoastaan päältä, oven puolelta. Voidaan tilata käännetyllä sisällöllä eli savuputken yhdistäminen tapahtuisi sekä takaseinästä että päältä, takaseinän puolelta.» savuhormin yhdistäminen päältä; ... (3)
      SKAMET ST-216
      1
      good_buy
      781.20 EUR
    • Harvia SOLIDE
      • https://pc.comparer.be/500x500/97792607.jpg
      Harvia Harvia SOLIDE SOLIDE SOLIDE Harvia Solide sisäauna vastaa idealtaan ja designiltaan palkittua Harvia Solide ulkosaunaa. Kotiin sisälle asennettavassa designsaunassa toistuu sama vaalean kuusipuun ja mustien yksityiskohtien sävykäs yhdistelmä kuin ulkosauna-mallissa. Voit valita saunaasi lauderatkaisun, joka suunnitellaan materiaaleja myöden toiveesi mukaan. Lisäksi Solide-saunapakettiin kuuluu seinä- ja kattopalkit, ikkunat, lasiovet, Harvia Virta sähökiuas sekä valaistus. Helpon asennuksen jälkeen voitkin alkaa nauttia... (3)
      Harvia SOLIDE
      1
      good_buy
      6798.75 EUR
    • Huum STEEL
      • https://pc.comparer.be/500x500/149774276.jpg
      Huum Huum STEEL STEEL STEEL HUUM - TUO UUTTA LAATUA SAUNOMISEEN Huumin kiukaat tarjoavat ainutlaatuisen saunaelämyksen, niissä yhdistyvät tuhatvuotiset perinteet ja nykyaikainen pohjoismainen muotoilu. Ulkonäöltään Huum-kiukaat ovat elegantteja. Ne ovat laadukkaista materiaaleista valmistettuja, kestäviä ja taloudellisia. Kiukaamme on suunniteltu lämpiämään nopeasti, pysymään kauan lämpimänä ja tuottamaan enemmän höyryä. Kiukaat on valmistettu EU:ssa. Huum-kiukaat tarjoavat hienoja hetkiä saunassa parhaiden ystävien kan... (2)
      Huum STEEL
      1
      579.39 EUR
    • Huum DROP + UKU WIFI OHJAUSYKSIKKÖ
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053350.jpg
      Huum Huum DROP + UKU WIFI OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU WIFI OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU WIFI OHJAUSYKSIKKÖ HUUM-kiukaat tarjoavat saunoitsijoille ainutlaatuisen elämyksen, jossa yhdistyy kaksi asiaa peräkkäin ikivanha saunatraditio ja pohjoismainen muotoilu. Kaikki HUUM-kiukaat näyttävät tosi siisteiltä! Laadukkaasta materiaalista valmistetut hyvin kestävät ja ekonomiset nopeasti lämpenevät kiukaat tuottavat pehmeitä ja tiheitä löylyjä, jotka säilyy löylyhuoneessa sangen pitkän aikaa. HUUM DROP-kiuas sai nimensä omien erinomaisten ominaisuuksiensa mukaan, eli jokaisesta kiukaan pinnalle putoavast... (2)
      Huum DROP + UKU WIFI OHJAUSYKSIKKÖ
      1
      good_buy
      861.00 EUR
    • Harvia GLOW SET #2
      • https://pc.comparer.be/500x500/151215541.jpg
      Harvia Harvia GLOW SET #2 GLOW SET #2 GLOW SET #2 Harvia Glow -pilarikiuas on muotoiltu vaativimmankin saunansisustajan tarpeet täyttäväksi. Glow on tyylikäs ja virtaviivainen designiltaan ja muotonsa ansiosta se antaa joustavuutta saunasisustuksen suunnitteluun. Korkea pilarimuoto tuo näyttävyyttä saunaan ja majesteettinen Glow onkin kuin kruunu lauteiden keskellä. Sarja sisältää: HARVIA LÄMPÖ-KOSTEUSMITTARILLA SAS92300, LEPPÄ RENTO KAUHA JA ÄMPÄRI 5,0 L SARJA 5kpl. SAUFLEX SAUNATUOKSUT, 515ML SAUNAN NISKATUKI, SEETRI HARVIA LUX - HEIKKAKEL... (2)
      Harvia GLOW SET #2
      1
      589.05 EUR
    • Harvia SIRIUS
      • https://pc.comparer.be/500x500/97789540.jpg
      Harvia Harvia SIRIUS SIRIUS SIRIUS Kylpyhuone sauna voidaan asentaa lähes minne tahansa, asunnoissa, hotelleissa, laivat jne. Kylpyhuone sauna sopii hyvin niin remontin tuote, mutta se sopii uudisrakentamiseen samoin. kylpyhuone sauna on käyttövalmis saman päivän koottuina. (2)
      Harvia SIRIUS
      1
      good_buy
      4980.15 EUR
    • Huum DROP + UKU BLACK WIFI OHJAUSYKSIKKÖ
      • https://pc.comparer.be/500x500/97671721.jpg
      Huum Huum DROP + UKU BLACK WIFI OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU BLACK WIFI OHJAUSYKSIKKÖ DROP + UKU BLACK WIFI OHJAUSYKSIKKÖ HUUM-kiukaat tarjoavat saunoitsijoille ainutlaatuisen elämyksen, jossa yhdistyy kaksi asiaa peräkkäin ikivanha saunatraditio ja pohjoismainen muotoilu. Kaikki HUUM-kiukaat näyttävät tosi siisteiltä! Laadukkaasta materiaalista valmistetut hyvin kestävät ja ekonomiset nopeasti lämpenevät kiukaat tuottavat pehmeitä ja tiheitä löylyjä, jotka säilyy löylyhuoneessa sangen pitkän aikaa. HUUM DROP-kiuas sai nimensä omien erinomaisten ominaisuuksiensa mukaan, eli jokaisesta kiukaan pinnalle putoavast... (2)
      Huum DROP + UKU BLACK WIFI OHJAUSYKSIKKÖ
      1
      good_buy
      861.00 EUR
    • Harvia FORTE
      • https://pc.comparer.be/500x500/108136181.jpg
      Harvia Harvia FORTE FORTE FORTE aunominen on oiva ratkaisu arkikiireiden poistamiseen. Harvian aina valmis Forte -kiuas mahdollistaa rentoutumisen käden käänteessä. Pyyhe olalle, Forten kansi ylös ja kipin kapin lauteille. Stressivapaa vyöhyke alkaa tästä! Pehmeät löylyt lupa rentoutua. Aina valmis Harvia Forte on moderni versio varaavasta sähkökiukaasta. Siinä on samat taloudelliset ominaisuudet verhoiltuna tyylikkäästi muotoiltuun ulkokuoreen. Forte on sekä tekniikaltaan että muotoilultaan varaavien kiukaiden huippuluokk... (2)
      Harvia FORTE
      1
      good_buy
      1558.20 EUR
    • EOS 43.FN
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053038.jpg
      EOS EOS 43.FN 43.FN 43.FN (2)
      EOS 43.FN
      1
      371.70 EUR
    • EOS THERMO-TEC S
      • https://pc.comparer.be/500x500/155030981.jpg
      EOS EOS THERMO-TEC S THERMO-TEC S THERMO-TEC S (2)
      EOS THERMO-TEC S
      1
      472.50 EUR
    • Harvia GLOW
      • https://pc.comparer.be/500x500/118103495.jpg
      Harvia Harvia GLOW GLOW GLOW Harvia Glow -pilarikiuas on muotoiltu vaativimmankin saunansisustajan tarpeet täyttäväksi. Glow on tyylikäs ja virtaviivainen designiltaan ja muotonsa ansiosta se antaa joustavuutta saunasisustuksen suunnitteluun. Korkea pilarimuoto tuo näyttävyyttä saunaan ja majesteettinen Glow onkin kuin kruunu lauteiden keskellä. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet (2)
      Harvia GLOW
      1
      341.25 EUR
    • Stoveman 13R
      • https://pc.comparer.be/500x500/90057102.jpg
      Stoveman Stoveman 13R 13R 13R Kiuas STOVEMAN 13R on tarkoitettu kuivan tai kostean löylyn tuottamiseen kotioloissa. Kivet eivät sisälly-Sauna kivet Putket eivät sisälly pakkaukseen: Saunan savupiiput / Teräspiiput (2)
      Stoveman 13R
      1
      401.45 EUR
    • Harvia CLARO
      • https://pc.comparer.be/500x500/90053285.jpg
      Harvia Harvia CLARO CLARO CLARO Claro-saunassa on isokokoinen läpinäkyvä lasiseinä, joka tekee saunaa vielä isommaksi. Saunan tummavärinen puinen etupinta näyttää toisi hyvältä vaaleiden puunurkkien taustalla. Neljäkulmaisten puupaneelien välissä olevat tummat välit tekevät saunaa vielä kauniimmaksi. Upeanäköiset Harvia Ventura-lavalauteet on valmistettu saman suunnittelun mukaan ja siinä on tosi hauska istua. Isokokoisen lasiseinän ansiosta Claro-saunassa on aina valoisaa. Tarvittaessa saunassa voidaan käyttää myös nurkkav... (2)
      Harvia CLARO
      1
      good_buy
      8853.60 EUR
    2 32
    • Quick filters (quick_questions):
      • Harvia DEFAULT
        • harvia
      • SENTIOTEC DEFAULT
        • sentiotec
      • Helo DEFAULT
        • helo
      • Pas cher DEFAULT
        • budget
    • Quelle marque préférez-vous? (brand):
    • Quel est votre budget? (price):
      • < €570 (budget)
      • €570 - €1215 (medium)
      • > €1215 (high)
    • Modèle (group):
      • Eos Bio-Filius (eos_bio_filius)
      • Eos Bio-Thermat (eos_bio_thermat)
      • Eos Cubo (eos_cubo)
      • Eos Euro (eos_euro)
      • Eos Euro-Max (eos_euro_max)
      • Eos Filius (eos_filius)
      • Eos Finnrock (eos_finnrock)
      • Eos Goliath (eos_goliath)
      • Eos Invisio-Mini (eos_invisio_mini)
      • Eos Saunadome (eos_saunadome)
      • Harvia 20 Pro (harvia_20_pro)
      • Harvia Capella (harvia_capella)
      • Harvia Cilindro (harvia_cilindro)
      • Harvia Forte (harvia_forte)
      • Harvia Kivi (harvia_kivi)
      • Harvia Legend (harvia_legend)
      • Harvia Moderna (harvia_moderna)
      • Harvia Profi (harvia_profi)
      • Harvia Sirius (harvia_sirius)
      • Harvia Vega (harvia_vega)
      • Harvia Xenio (harvia_xenio)
      • Helo Fonda (helo_fonda)
      • Helo Laava (helo_laava)
      • Helo Pikkutonttu (helo_pikkutonttu)
      • Helo Rondo (helo_rondo)
      • Helo Saunatonttu (helo_saunatonttu)
      • Iki Kulma (iki_kulma)
      • Iki Löyly (iki_lo_yly)
      • Iki Monolith (iki_monolith)
      • Iki Pilari (iki_pilari)
      • Iki Seinä (iki_seina_)
      • Narvi Kota Kuru (narvi_kota_kuru)
      • Narvi Kota Luosto (narvi_kota_luosto)
      • Narvi Kota Saana (narvi_kota_saana)
      • Narvi NC (narvi_nc)
      • Narvi Slim (narvi_slim)
      • Narvi Smooth (narvi_smooth)
      • Narvi Softy (narvi_softy)
      • Narvi Stony (narvi_stony)
      • Narvi Trio (narvi_trio)
      • Narvi Ultra (narvi_ultra)
      • Narvi Velvet (narvi_velvet)
      • Stoveman 13 (stoveman_13)
      • Stoveman 16 (stoveman_16)
      • Stoveman 20 (stoveman_20)
      • Stoveman 24 (stoveman_24)
      • Tylö Expression (tylo_expression)
      • Tylö Sense (tylo_sense)
      • Tylö Sense Combi (tylo_sense_combi)
      • Tylö Sense Commercial (tylo_sense_commercial)
    • Profondeur (profondeur_en_cm):
      • 9.5 cm (profondeur_en_cm_9.5)
      • 50.0 cm (profondeur_en_cm_50.0)
      • 51.0 cm (profondeur_en_cm_51.0)
      • 59.0 cm (profondeur_en_cm_59.0)
    • Couleur du produit (couleur):
      • Argent (argent)
      • Gris (gris)
    • Width (largeur_en_cm):
      • 30 cm (largeur_en_cm_30.0)
      • 59 cm (largeur_en_cm_59.0)
      • 340 cm (largeur_en_cm_340.0)
      • 435 cm (largeur_en_cm_435.0)
      • 590 cm (largeur_en_cm_590.0)
    • Height (height):
      • 74 cm (height_74.0)
      • 76 cm (height_76.0)
      • 81 cm (height_81.0)
      • 93 cm (height_93.0)
      • 680 cm (height_680.0)
      • 740 cm (height_740.0)
      • 770 cm (height_770.0)
    • Groupes de produits (siblingcategory):
    • info@comparer.fr